ENTRUM inkubatsiooni viimane sessioon avas vastutava ja hooliva ettevõtlikkuse tähendust

Möödunud laupäeval, 8. veebruaril toimus Tallinna Ülikoolis ENTRUM inkubatsiooni viimane sessioon ”Vastutan ja hoolin!”, kus põhifookus oli küsimustel, kes ikkagi on ettevõtlik inimene ning kui oluline on ettevõtliku inimese jaoks olla vastutustundlik ning vastutada enda ja teiste elude eest.

Sel korral käsitleti ettevõtlikkust kui vabadust teha valikuid ja võimet nende eest vastutada. Mõeldi üheskoos, mida tähendab hoolimine ja vastutuse võtmine nii inimese, töötaja, juhi kui ka ettevõtjana.

Sessiooni inspiratsioonitunni raames jagasid sel teemal oma kogemusi TallinnMusicWeeki eestvedaja Helen Sildna, Vitamin Well vitamiinivee maaletooja Gert-Kristjan Rungi ning Narva ühiselamulastele suvesupi jagamise projekti juht Urmo Reitav. Inspiratsioonikülalised leidsid, et ettevõtlikkus ja ettevõtja ei pea alati võrduma ja ettevõtlik saab ja tuleks olla mistahes rollis.

„Oluline on, et sul oleks see loomuomadus, mitte ärivorm. Ettevõtlik ei pea olema ilmtingimata vaid juhina, sa saad seda rakendada igas rollis. Sa võid olla ettevõtlik ema või palgatöötaja ja luua seeläbi samuti väärtust,“ märkis Helen.

Urmo tõi näitena, et temal ei ole ettevõtet kui sellist, aga nägi sellegipoolest probleemi IMG_3041Narva vaesuses ja tihti alatoitlustatult elavates lastes, millele lahenduse leidmise nimel tegutseda soovis. „Suvesupi projekti algatamine ja selle raames teiste aitamine andis mulle endale nii palju juurde, andis võimaluse ennast teostada. Ma usun sellisesse lumepalliefekti, kus sina teed heade tegudega otsa lahti ja pall hakkab veerema,“ sõnas Urmo.

„Kui jätta ühiskonda oma ettevõtlike tegudega jälg, siis see võikski ju olla üks elu mõtteid,“ tõdes ka Gert-Kristjan.

ENTRUM superfinaali ootuses jagasid noortele sessioonil kasulikke näpunäiteid Väitlus-koolituse koolitajad Anna Karolin ja Sandra Sillaots, kes õpetasid, kuidas end laval hästi tunda. Anna ja Sandra nentisid, et võistlussituatsioonis esinedes tuleb paljudel tihti suur närv sisse, kuid nad ei näe selles mitte takistust, vaid võimalust. „On loogiline, et läheme närvi, aga see on positiivne stress, mis paneb meid endast parimat andma,“ selgitas Sandra. Anna ja Sandra tõid välja avaliku esinemise neli kuldreeglit:
1) Ettevalmistamine aitab alati!
2) Tuuni ennast – võimenda laval ennast!
3) Igaüks on hea esineja omaenda unikaalsel moel!
4) Mõtesta esinemist kui positiivset kogemust!

Valdkondlikes töötubades alustati enda tegevuse tutvustamiseks pitšikõne ettevalmistamisega, mis tuleb peažüriile esitamisele ENTRUM superfinaalis 22. märtsil.

Seotud uudised

Selle hooaja ENTRUM on jõudmas lõpusirgele!

12. March 2013

Juba 21. märtsil 2013 esitlevad selle hooaja ENTRUM noored koolitus- ja inkubatsiooni programmi osavõtjad Pärnu Kontserdimajas oma äriidee või ühekordse ettevõtliku aktsiooni tulemusi žürii ja avalikkuse ees. Juba…