Kolmsada noort filmisid Eesti artisti laulule loetud tundidega muusikavideo

http://www.entrum.ee/wp-content/uploads/photo-4.jpg

Möödunud laupäeval Tallinna Ülikoolis toimunud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede arenguprogrammi ja konkursi ENTRUM ÖÖsessioonil filmisid ligi kolmsada 13-19-aastast noort koostöös režissööri Heigo Leplaga muusikavideo bändi Näkk Loviise laulule ”Dumb Man”.

Muusikavideo stsenaarium sündis noorte ja režissööri ajurünnaku tulemusena loole, mis kogus avalikul hääletusel enim hääli. Aktsioonis osalenutele anti ülesandeks välja mõelda muusikavideo stsenaarium, mis arvestaks ajalimiidi (üks öö), kaasatavate inimeste arvu (300), kasutatava tehnika (Phantom FLEX kaamera) ning ruumilisi (üks ruum) piiranguid. Stsenaariumi alusel filmiti nelja tunni jooksul massistseenide ja spetsefektidega video. Muusikavideo esilinastus toimus juba ENTRUM ÖÖsessiooni järgmisel hommikul kell 9.

Muusikavideo projekti eesmärk on õpetada noortele loomemajanduse valdkonna toimimise eripärasid ja loogikat kasutades selleks praktilisi meetodeid. Entrumi tegevjuhi Darja Saare sõnul peab noortes ettevõtliku mõtteviisi arendamine käima konkreetse majandusvaldkonna praktilise tundmaõppimise kaudu. ”See on parim viis noori motiveerida võimalikult varakult ise kindla eesmärgi nimel ideed teoks tegema ning ise oma elu juhtima – elu, kus noorel on võime märgata enda ümber eneseteostusvõimalusi, osata arukalt organiseerida oma ideede realiseerimiseks vajalikke tegevusi ja olemasolevaid ressursse,” sõnas Saar.

Aktsioonis osalenud 15-aastase Epp Sillukse sõnul oli muusikavideo filmimine üks parimaid kogemusi tema elus. ”Ma leian, et teooriat võiks tihemini päris elus praktiseerida. Reaalse muusikavideo valmimisse panustamine ning sellise supertulemuse nägemine andis tohutusuure elamuse, mis äratas taas minus vahepeal ehk veidi raugenud energia ja loomingulisuse,” ütles Sillukse.

3

Ansambel Näkk Loviise on värske bänd ja filmitud video oli neile esimene. “Ma olin siiralt üllatunud ja rõõmus, kui selgus, et meie lugu osutus valituks. Selline au annab julgust ja teadmise, et meie muusika läheb veel kellelegi korda peale meie enda. Jälgides kogu muusikavideo tegemise protsessi, oli juba ette teada, et video pakatab energiast – iga noor andis endast enam kui kõik,” märkis Näkk Loviise solist Maarja Soomre.

Muusikavideot on võimalik vaadata siit »

Muusikavideo filmimise aktsioon toimus osana rahvusvahelisest CENTRES (Creative Entrepreneurship in Schools) projektist, milles ENTRUM osaleb.

 

2

Seotud uudised

161 noort Eesti kõige ettevõtlikuma noore 2013 tiitli jahil

12. April 2013

21. märtsil 2013 esitles Pärnu Kontserdimajas oma esimeste ettevõtlike ideede käivitamise tulemusi 161 elluastujat. Kas Eesti ettevõtlikumate noorte 2013 tiitel sõidab Hiiumaale, Saaremaale, Viljandimaale või Pärnumaale selgub juba…

Eesti kõige ettevõtlikuma noore tiitlit jahib 161 noort

18. March 2013

Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM poolt tänavu korraldatava ettevõtlikkusideede konkursi „Olen ettevõtlik!“ finaali pääses kokku 161 Hiiumaa, Saaremaa, Viljandimaa ja Pärnumaa noort 46 tiimist. 21. märtsil esitlevad…

ENTRUMis asub ettevõtlikkust arendama rekordiliselt 600 noort

1. November 2013

29. oktoobril alustas Tallinnas piduliku avasessiooniga neljandat hooaega Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkus-ideede arenguprogramm ja konkurss ENTRUM. Programmis osaleb 600 Põhja-Eesti noort vanuses 13-19-aastat. ENTRUMi tegevjuhi Darja Saare sõnul…