Idufirmade arenguprogramm StartSmart! korraldab lõpukonverentsi

Neljapäeval, 21. novembril leiab Tallinnas aset idufirmadele mõeldud üritustesarja StartSmart! lõpukonverents LessonsLearned. Kahe aasta eest alguse saanud programm kutsuti ellu eesmärgiga kasvatada Eesti ja Soome start-up ettevõtete konkurentsivõimet. Programmi raames on korraldatud idufirmadele 12 suuremat rahvusvaheliste esinejatega konverentsi ja töötuba ning toimunud on 18 äriideede esitluse õhtut.

StartSmart! sarja lõpukonverents toimub algusega kell 10.00 KUMU-s. Konverentsil jagavad inspiratsiooni, kogemuslugusid, näiteid edukaks osutunud ärimudelitest, idufirmade triumfidest ja ebaõnnestumistest start-up valdkonna tuntud ettevõtjad, mentorid ning ingelinvestorid. Konverentsil astub üles BusinessModels Inc. asutaja ja tegevjuht Patrick van der Pijl, kes igapäevaselt abistab startup-ettevõtjaid ärimudeli loomisel. Samuti esinevad edukas ettevõtja ja tuntud ingelinvestor Petri Lehmuskoski, idufirmasid ja blogijaid ühendava platvormi Press24 rajaja ja start-up ettevõtete mentor Alex Barrera ning tehnoloogiaettevõtete Realeyes juht Mihkel Jäätma ja Click&Grow asutaja Mattias Lepp.

„Oktoobri lõpus kinnitas valitsus „Eesti ettevõtluse kasvustrateegia aastateks 2014-2020", mida kommenteerides väljendas Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts oma veendumust, et Eestist peab aastaks 2020 kasvama Balti- ja Põhjamaade ning Loode-Venemaa start-up keskus. See on ambitsioonikas, kuid samas väga teostatav eesmärk, mille poole püüelda," sõnas programmi direktor Heidi Kakko Eesti Arengufondist. „StartSmart! üritustest on osa võtnud enam kui 1300 huvilist – potentsiaalset ettevõtjat, tegutsevat iduettevõtjat, investorit, mentorit. Meie sündmusi on otseülekandena jälginud pea 30 000 vaatajat. Vaadates kahe aasta jooksul kordasaadetut ja kuulates osalejate tagasisidet, olen kindel, et StartSmart! on juba praegu selle eesmärgi täitumisele oluliselt kaasa aidanud," lisas ta.

Kakko sõnul on Arengufondi poolt läbiviidud nutika spetsialiseerumise analüüsi baasil suurima kasvupotentsiaaliga valdkonnaks Eesti majanduses jätkuvalt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia. „Erinevates majandusvaldkondades infotehnoloogia toel nutikate rakenduste ja lahenduste leidmisega tegeleb ka kõige enam idufirmasid ning suure edupotentsiaaliga start-up ettevõtteid on tulemas nii rahanduse, meelelahutuse, tervisetehnoloogiate kui rohemajanduse valdkondadest," selgitas Kakko. „StartSmart! konverentside ja ürituste korraldamisel oleme lähtunud alustavate ettevõtjate erinevatest vajadustest. 70-ne rahvusvaheliselt tuntud oma ala asjatundja abiga oleme innustanud osavõtjaid hoidma motivatsiooni tegelemaks ettevõtlusega, pakkunud teadmisi äriidee testimiseks ja järjepidevaks edasiarendamiseks, õpetanud teenust või toodet müüma nii investoritele kui lõpptarbijatele, juhendanud ärivõrgustiku laiendamisel ja teistele turgudele sisenemisel ning julgustanud kõike seda üha uuesti proovida, ka tagasilöökide tekkimisel," tõdes Kakko.

Lisainfot StartSmart! LessonsLearned lõpukonverentsi, esinejate ja registreerimise kohta leiab StartSmart! kodulehelt. Lõpuüritust on võimalik jälgida otseülekandena StartSmart! kodulehe vahendusel, ürituse värsket teavet leiab ka Facebooki lehelt ning Twitteri kontolt. Kõik StartSmart! ürituste esinemised on järelvaadatavad StartSmart! Youtube kanalis.

StartSmart! on konverentside, praktiliste seminaride, töötubade ja võrgustikku laiendavate ürituste sari, mis on suunatud Eesti ning Soome alustavatele ettevõtjatele. Eesti Arengufondi, Aalto Ülikooli, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Technopoli Ülemistes ja konsultatsioonifirma BDA Consulting koostöös läbiviidud projekt kestab kuni 2013. aasta lõpuni. Projekti kaasrahastab osaliselt Euroopa Liidu Kesk-Läänemere Interreg IVA programm 2007-2013.

Seotud uudised

Tere tulemast, BDA Consulting OÜ!

3. April 2012

Läbi Ajujahi ja Start-Smart projektide aitab BDA Consulting kaasa uue noorte ettevõtjate põlvkonna sünnile ja arengule. Ajujaht kogub igal sügisel kokku Eesti noorte uuenduslikud äriideed, aitab kaasa nende…