ENTRUMis asub ettevõtlikkust arendama rekordiliselt 600 noort

29. oktoobril alustas Tallinnas piduliku avasessiooniga neljandat hooaega Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkus-ideede arenguprogramm ja konkurss ENTRUM. Programmis osaleb 600 Põhja-Eesti noort vanuses 13-19-aastat.

ENTRUMi tegevjuhi Darja Saare sõnul on programm noorte jaoks unikaalne võimalus teha oma elus seitsme kuuga 180-kraadine pööre. „ENTRUM aitab noorel leida enda sees peituva ettevõtluspisiku ja avastada, kuidas haarata elu juhtimise ohjad oma kätte,“ rääkis Saar.

Eesti Energia juhatuse esimehe ning ENTRUMi algataja Sandor Liive sõnul on noorte arenguprogramm ja konkurss kolme viimase hooajaga näidanud, et noortel on julge pealehakkamise ja sihikindlusega võimalus muuta meie ühiskonda. „Täna algava hooajaga saame piirkonnast piirkonda liikunud ENTRUMiga ringi peale kogu Eestile. Usun, et ENTRUMi noortest sirguvad just need tulevikutegijad, keda leiame kümne või paarikümne aasta pärast ettevõtluse võtmepositsioonidelt,“ rääkis Liive.

Silmapaistvamateks näideteks varasemast on piirkondliku tööpuuduse vähendamiseks loodud Ida-Virumaa noorte tööbörs InSpe, Otepää Gümnaasiumi õpilaste algatatud õpilasvahetusprogramm VeniVidiVici ja Lääne-Eesti noorte poolt arendatud interaktiivne e-õpik AndroidÕpik.

Nokia Kontserdimajas toimuv suurejooneline ENTRUM avasessioon annab avalöögi programmi seitse kuud vältavale inkubatsiooniperioodile. ENTRUMi õppeaasta jooksul arendatakse 600 Põhja-Eesti noores praktiliste tegevuste kaudu ettevõtlikkuse kompetentse.

ENTRUMi avaüritusel „Algatan julgelt!” julgustasid noori tegudele ENTRUMi patroonid Tanel Padar, moelooja Liina Stein, Eesti tudengisatelliidi juhendaja Mart Noorma, restoraniomanik Anni Arro ja tippvehkleja Nikolai Novosjolov. Lisaks panustab mentoritena noorte arengusse ligi 140 tegutsevat ettevõtjat üle Eesti.

Igakuistest õppesessioonidest koosnev arenguprogramm kulmineerub ettevõtlikkusideede konkursiga, mille tulemuste alusel annab Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves tuleva aasta maikuus parima teostusega idee autoritele üle tiitli „Eesti Ettevõtlikumad Noored 2014“ .

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on kolmeaastase rotatsiooni põhimõttel tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlikkust rohkem kui tuhande viiesajas noores. Ida-Virumaa, Lõuna-Eesti ja Lääne-Eesti noored on programmi raames ellu toonud 346 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna 2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse algatuseks ja EMSL 2011. aasta konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks, 2013. aasta ülemaailmse kaubanduskodade konkursi parimaks noorte ettevõtlikkusprojektiks ja programm on 2013. aasta üle-Euroopalise vastutustundliku ettevõtluse auhinna võitja.

Seotud uudised

161 noort Eesti kõige ettevõtlikuma noore 2013 tiitli jahil

12. April 2013

21. märtsil 2013 esitles Pärnu Kontserdimajas oma esimeste ettevõtlike ideede käivitamise tulemusi 161 elluastujat. Kas Eesti ettevõtlikumate noorte 2013 tiitel sõidab Hiiumaale, Saaremaale, Viljandimaale või Pärnumaale selgub juba…

Eesti kõige ettevõtlikuma noore tiitlit jahib 161 noort

18. March 2013

Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM poolt tänavu korraldatava ettevõtlikkusideede konkursi „Olen ettevõtlik!“ finaali pääses kokku 161 Hiiumaa, Saaremaa, Viljandimaa ja Pärnumaa noort 46 tiimist. 21. märtsil esitlevad…

Põhja-Eesti noored algatasid 171 ettevõtlikku ideed

26. November 2013

Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede arenguprogrammi ja konkursiga ENTRUM liitunud Põhja-Eesti noored algatasid tänavu rekordilised 171 ettevõtlikku ideed, mida nad asuvad järgneva viie kuu jooksul inkubatsiooniprogrammis arendama, lootuses võita…