Silberauto ja Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool ühendavad jõud kutseõppe tänapäevasemaks muutmiseks

Silberauto  andis Vana-Võidus Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolile üle neli uut õppesõiduvahendit ning sõlmis täiendava koostöö raamleppe kutseõppe populariseerimiseks. Riigihankena soetatud Mercedes-Benz sõidukid põhinevad kõige tänapäevasemal tehnoloogial ning koostööleping pakub koolile täiendavat abi prakikavõimaluste suurendamisel, kaasates Silberauto õppetehnika ja eksperdid.

Uued sõidukid soetati  õppetöö kvaliteedi tõstmiseks riigihanke korras läbi Regionaalarengu Fondi poolt rahastatava projekti "Õppehoonete ehitamine, töökodade rekonstrueerimine ja õppevahendite soetamine".  Hanke võitnud Silberauto kontsern andis koolile üle järgmised õppevahendid, mis on kooli soovidele tuginedes läbinud täiendava ümberehituse ja kohandatud õppesõiduks firmas Silwi Autoehituse AS:
1)        veoauto Mercedes-Benz Atego koos järelhaagisega (C- ja CE-kategooria õppe läbiviimiseks);
2)        18- kohaline väikebuss Mercedes-Benz  Sprinter (D1-kategooria õppe läbiviimiseks);
3)        44-kohaline turistiklassi varustusega buss Mercedes-Benz Tourismo (D-kategooria õppe läbiviimiseks);
4)        järelhaagis olemasolevale õppesõidukile.

Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool (VÜKK) on üks kolmest kutseõppeasutusest Eestis, kus koolitatakse professionaalseid auto- ja bussijuhte ka põhikooli baasil. VÜKK direktori, Tarmo Looduse sõnul kasutati praeguses õppetöös 10-20 aastat vanu õppesõidukeid, mis tänapäevase kiire tehnika arengu juures ei anna piisaval tasemel teadmisi. "Meil on hea meel, et hanke võitnud ettevõte oli valmis koostööks ka õppetöö poolelt. Koostöö igapäevaselt tipptehnikaga tegeleva ettevõttega tõstab kindlasti õpilaste motivatsiooni, andes selgust ees ootavast tööelust ja tagades nüüd meie parema kursisoleku tehnikauuendustega."

AS Silberauto on Mercedes-Benzi sõidukite maaletoojaks Eestis ja Leedus, Silberauto Eesti AS pakub margiteenindust ja müüki pea kõikides Eesti suuremates linnades ning kontserni kuuluv tütarettevõte, Silwi Autoehituse AS, tegeleb sõidukite ümberehitusega juba aastast 1996. Analoogset koostööd kutseõppe edendamisel tegi AS Silberauto juba varem Kuressaare Ametikooliga, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooliga ning Pärnumaa Kutsehariduskeskusega.


Fotol VÜKK direktor Tarmo Loodus ja Silberauto Mercedes-Benzi tarbesõidukite müügidirektor Margus Juhkam

Seotud uudised

Tere tulemast, Silberauto AS!

23. February 2012

Silberauto on Kuressaare Ametikooli, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppepraktika baasettevõtteks. Silberauto spetsialistid osalevad koolitustegevuse läbiviimisel ja korraldamisel koolis. Oma pädevuse suurendamiseks on AS Silberauto spetsialistidel…

Tere tulemast, Eesti Tarbijateühistute Keskühistu!

22. August 2012

ETK on teinud koostööd uute kaubanduse õppeprogrammide koostamisel – „Kategooria juhtimine“ ja aidanud kollektiivset praktikamudelit ellu viia (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool). Lisaks on nad olnud nõu ja jõuga uue kaubanduse…