Ettevõtlusteater toob lavale uue loo

MTÜ-l Ettevõtlusteater on valmimas uus, ettevõtjat Mattias Lepp´a ja OÜd Click & Grow tutvustav lugu. Peagi alustatakse õpetajate ja õppejõudude koolitusega.

22. juulil toimunud suveseminaril kõnelesid ettevõtlusteatri senistes tegemistes osalenud noored ja meeskonna liikmed plaanidest ja valmistasid ette Mattias Lepp`a intervjuu. Ekspert Kristjan Tiik`i käe all arutati põhjalikult läbi intervjuu teemad ning küsimused, stsenaariumi toorik on praeguseks valmis.

Uue loo lavale toomist koordineeriv Siiri Kohver selgitas, et Mattias Lepp`a lugu tuuakse lavale koostöös noortega ning näidatakse vaatajale, kuidas esialgu paberile kirja pandud kentsakana näiv idee lillepottidest, kus lilled kasvavad ilma mullata toitelahuste abil, on kujunenud miljarditele inimestele üle maailma mõeldud toode.

MTÜ metoodik Diana Tandru sõnul arutati suveseminaril ettevõtlusteatri metoodika täiendamise võimalusi, sest senisele intervjuumeetodile on lisandumas uus lähenemine, ettevõtlusteatri tegemine ettevõtte külastusel kogutud materjali alusel.

Septembrist alates töötatakse välja õpetajate ja õppejõudude koolituse metoodika ja viiakse läbi kaks koolitusseminari. Lääne-Viru maakonna õpetajad ja õppejõud on koolitusele oodatud 22. oktoobril 2013 ja huvilised kogu vabariigist 3. jaanuaril 2014 Rakveres Art Cafe`s.

Lisaks valmib MTÜ-l Ettevõtlusteater  rahvusvahelist tegevust tutvustav video Global Money Week 2013 tähistamisest Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis ja ettevõtlusteatri ülesastumisest World Youth Summit 2013 Istanbulis. Ettevõtlusteatri metoodika levikule aitavad kaasa kuus Rakvere Reaalgümnaasiumi Karla kooliteatri etendust „Tark maja-tark äri“ Eesti eri paigus.

Ettevõtlusteater on uudne ettevõtluse õpetamise metoodika, mis on suunatud üliõpilastele ja gümnaasiumiõpilastele ning ametikoolide ja põhikoolide viimaste klasside õpilastele. “Muutuvat keskkonda arvestav ja noortele sobiv lähenemine toetab ettevõtliku hoiaku omaksvõtmist,” kirjeldas ettevõtlusteatri olemust tegevjuht Piret Põld.

Ettevõtlusteatri senise töö tulemused on koondatud uuele koduleheküljele www.ettevotlusteater.eu.

Projektid viiaks ellu koostöös 20 partneriga Hasartmängumaksu Nõukogu toel. Ettevõtlusteater MTÜ tänab kõiki oma partnereid ja toetajaid.

Rohkem teavet:
Piret Põld
Telefon: 5170330
E-kiri: piret@ettevotlusteater.eu
Koduleht: www.ettevotlusteater.eu
Facebook: https://www.facebook.com/Ettevotlusteater

Pildil Mattias Lepp Click & Crow juht. Foto: Vallo Kruuser

Seotud uudised

Ettevõtlusteater tõi lavale targa maja

21. December 2012

  Ettevõtlusteater on 11 partneri koostöös valminud uhiuus metoodika ettevõtluse ja ettevõtlikkuse õppimiseks ja õpetamiseks. Ettevõtlusteatri projekt on loodud Lääne-Virumaal. Ettevõtlusteatri proovides õpiti nii näitlemist kui ettevõtlust. Foto:…