Üleannetud õpilased on hilisemas elus teistest edukamad

Neist, kes koolipõlves reeglitele alluda ei taha, saavad täiskasvanuna suurema tõenäosusega edukad ettevõtjad, selgus Saksa ja Rootsi teadlaste koostöös valminud uurimusest, mis avaldati ajakirjas Journal of Vocational Behaviour.

Saksa psühholoogid kasutasid oma töös Rootsi andmeid ja leidsid, et edukad ettevõtjad olid märkimisväärselt suurema tõenäosusega kooli pooleli jätnud või noorukieas pisikuritegusid toime pannud, vahendas The Localit.

Uuring tugines Rootsi Örebro linna tuhatkonna üheealise inimese andmetele, keda uuriti 40 aasta vältel.

Uuringualuseid küsitleti, et teha kindlaks, missugused nooruseas ilmnenud omadused prognoosivad ettevõtlikkust hilisemas elus. Iga viie mehe kohta üks ning kaheksa protsenti naistest said ettevõtjaiks.

Teadlased on varem kindlaks teinud, et need, kes seavad reegleid kahtluse alla ja on mässumeelsemad, võivad olla produktiivsemad ja ettevõtlikumad.

Allikas: ERR uudisteportaal


Pärnu Postimees/Scanpix

Seotud uudised

Eesti õpilased saavad rahvusvahelise ettevõtlusekogemuse

29. September 2016

JA Eesti koos JA organisatsioonidega Lätist, Soomest ja Rootsist veab teist aastat Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti. Selle käigus saavad nimetatud riikide õpilased moodustada ühiseid õpilasfirmasid, mis avab neile suurepärase…

Lapse spetsialiseerumine ühele spordialale ei taga veel tulevikuedu

11. April 2014

Töös käsitleti California ülikooli üliõpilassportlaste ja tervisesportlastest tudengite kehalisi võimeid. Seejuures ei ilmnenud mingit tõendust levinud arusaamale, et parimate sporditulemustega noored oleksid oma karjääri alustanud varajases lapseeas. Üliõpilassportlaste…