Brüsselis autasustati ENTRUM-it Euroopa vastutustundliku ettevõtluse projektina

25. juunil toimus Brüsselis Euroopa parimate vastutustundliku ettevõtluse projektide pidulik auhindamisgaala, kus tunnustati ka Eesti võitjaid, nende seas noorte ettevõtlikkusprogrammi ENTRUM.

ENTRUM  on noortele suunatud koolitus-sündmuste sari, mis panustab noorte ettevõtlikkuse kasvatamisesse igal aastal Eesti eri regioonis. Eesti majanduse ja ühiskonna jaoks olulise valdkonnaga tegelemisesse on kaasatud suur hulk partnerorganisatsioone ja vabatahtlikke mentoreid, samuti on see puudutanud väga palju noori üle terve Eesti. Projekt paistis silma nii teema olulisuse kui ka ulatusliku mõju tõttu.

ENTRUM võistles suurettevõtete kategoorias ning võiduauhinna võtsid vastu Eesti Energia ühiskondliku vastutuse juht Kaja Kilk ning ENTRUMi tegevjuht Darja Saar.

Saare sõnul on konkursi võit tunnustus Eesti Energiale ja Eesti erasektorile tervikuna panuse eest, mida kohalikud ettevõtjad on andnud Eesti majanduse ja sotsiaalse elu edendamisse ning kinnitus sellele, kui oluliseks on muutumas eraettevõtjate roll ühiskonna kujundamisel ja paremaks muutmisel. „Kolmeaastase tegutsemisajaloo jooksul on tänu ENTRUM-ile ja ettevõtete võrgustikule ellu siirdunud ligi 1500 algatusvõimelist, vastutustundlikku ja hoolivat noort inimest, kes on käivitanud Eesti elu paremaks muutvaid projekte nagu näiteks Ida-Virumaal tegutsev noorte tööbörs InSpe, üleriigiline õpilasvahetus VeniVidiVici ja Androidi baasil toimiv interaktiivne e-õpik,“ ütles Saar.

Saar märkis, et juba järgmisel hooajal lõpetab ENTRUM oma esimese elutsükli, mille tulemusena saab Eesti uue põlvkonna noori inimesi, kes juba teismelistena loovad aktiivselt meie ühiskonnale lisaväärtust, vastutavad enda elu eest ning hoolivad meie kõigi heaolu eest.

Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul võib ENTRUM siduda tänaseid noori nii nagu kunagi tegid seda õpilasmalevad. “Üliõpilaste ehitusmalevast läbi käinud ettevõtlikud inimesed meenutavad sel suvel ühes telesarjas oma nooruspõlve EÜEs. Ma ei imestaks, kui 20-30 aasta pärast meenutaks ühiskonnas võtmepositsioonidele jõudnud Entrumi vilistlased teleekraanil, kuidas kõik nende jaoks algas,” ütles Liive.

Üle-Euroopaline vastutustundliku ettevõtluse auhinnakonkurss toimus tänavu esimest korda. Kokku 29 Euroopa riigis toimuval auhinnakonkursil valitati võitjad igas riigis eraldi. Konkursiga otsiti häid näiteid ettevõtete koostööst ärisektori väliste organisatsioonidega mõne ühiskondliku probleemiga tegelemisel. Lisaks ENTRUMile tunnustati konkursil Microsoft Eesti, Elioni, EMT ja SA Vaata Maailma ühisprojekti „Nutilaborid“.

Pildil Darja Saar Sihtasutuse ENTRUM juhatuse liige

Seotud uudised

Tuleval õppeaastal innustab ENTRUM noori Virumaal

4. June 2014

Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ENTRUM tegutseb eeloleval õppeaastal Virumaal. Programmi oodatakse osalema ligi 400 Ida- ja Lääne-Virumaa noort vanuses 13-19 aastat. ENTRUM stardib Jõhvis toimuva…