Eesti õpilasfirma võitis Euroopa parima tiitli!

17.-19. juuli toimus Londonis 24. Euroopa Õpilasfirmade võistlus. Taaskord sai kinnitust Junior Achievement Eesti õpilasfirmade programmi hea tase – võit tuli Eestisse. Osalesid 35 õpilasfirmat, kes olid teeninud pääsu lõppvõistlusele võites oma riigi riikliku finaalvõistluse. Eestit esindas Londonis Hugo Treffneri Gümnaasiumi ÕF Kolm Põrsakest, kes teenisid pääsu võistlusele võites tihedas konkurentsis Junior Achievement Eesti (JA) korraldatud Eesti Õpilasfirmade Võistluse.

Vaatamata tugevatele konkurentidele ei saa ÕF Kolm Põrsakest võitu siiski päris üllatuseks pidada. Ka veebruarist JA Eesti korraldatud Eesti Õpilasfirmade Laadal võitsid just nemad peapreemia ja koos sellega kaasnenud Swedbanki Tuleviku Tegija tiitli.

ÕF Kolm Põrsakest korraldab teadus-etendusi lasteüritustele. Viies läbi harivaid ja lõbusaid keemia- ning füüsikakatseid. Tunniajase etenduse eesmärgiks on lisaks laste lõbustamisele näidata neile, et reaalteadused võivad ka väga huvitavad olla. Tänaseks on esinetud enam kui 60 korda kokku rohkem kui 1000 lapse ees.

Aprillis toimunud Eesti võistluse võidule järgnes mitu kuud kestnud intensiivne ettevalmistus Euroopa võistluseks – vaja oli ümber kirjutada tegevusaruanne, harjutada lavaesinemiseks ning valmistuda ka žüriivestluseks. Pärast põhjalikku eeltööd lendasid ÕF Kolm Põrsakest Londonisse tundes end kindlalt – nemad on omalt poolt kõik teinud.

Ettevalmistused võistluseks tasusid end ära – esineti ilma viperusteta ning vabal ajal võis rahulikult Londoniga tutvuda. Kuna vahekokkuvõtteid võistlusel ei tehtud, olid pinged üleval siiski kuni võistluse lõpuni. Kuigi loodeti kohta esikolmikus, tuli võit siiski üllatusena.

Eesti õpilasfirma jaoks oli see läbi aegade teine kord Euroopa võistlust võita. Eelmisel korral sai sellega hakkama ÕF Roheline Jälg aastal 2009. Lisaks kahele võidule on esikolmikukohti saadud veel neljal korral.

Kuna õpilasfirma programm on õppeprogramm, siis kuuluvad kõik õpilasfirmad õppeaasta lõpus likvideerimisele. Tänu saadud kogemusele on ÕF Kolm Põrsakest tänaseks päevaks registreerinud end osaühinguna ning jätkab oma tegevust nüüd juba päris-ettevõttena.

ÕF Kolm Põrsakest Londonis käiku toetasid Swedbank, MKM, HTM, Tartu Linn ja Tartu Ärinõuandla.

Järgmine Euroopa Õpilasfirmade võistlus on järjekorras 25. ning toimub 2014 juulis Tallinnas. Juubelivõistluse korraldusõiguse saamine on suur tunnustus Junior Achievement Eesti viimase 20 aasta jooksul tehtud tööle, mille head tulemused pole ka Euroopas märkamata jäänud.

Lisainfo:
Kaarel Kallas
kommunikatsioonijuht
Junior Achievement Eesti
+372 621 0998
kaarel@ja.ee


Pildil vasakult Throny Valk, Robin Saluoks, õpetaja Ülle Seevri, Maarja Liiv, Aksel Part ja Taavet Kutsar

 

Seotud uudised