Aasta ettevõtlusõpetaja on Karmo Kurvits!

23. mail toimunud „Unistused Ellu!“ kevadseminaril kuulutas võrgustiku partner Junior Achievement Eesti välja selle õppeaasta ettevõtlusõpetaja ja ärimentori tiitlid. Kohal olid ja tunnustust pälvisid ka paljud teised nominendid.

Kaja Kallas rõhutas oma esinemises seda, et praegune haridussüsteem ei anna hetkel piisavat teadmistebaasi alustamaks ettevõtlusega ning seetõttu on haridusse vaja kaasta praktikute kogemusi. Samuti leidis Kaja Kallas, et kooliharidus peaks vähendama noorte hirmu ebaõnnestumise ees.

Tõnis Arro tõdes, et kahjuks suunavad ühiskondlikud hoiakud noori pigem palgatöö poole hoolimata sellest, et majanduse aluseks on väike- ja uued ettevõtted. Selle kinnituseks juhtis ta tähelepanu ka Global Entrepreneurship Monitor Eesti uuringu tulemustele, mis näitavad, et ettevõtluspotentsiaali on Eestis palju, kuid ettevõtete ellujäämismäär ning ambitsioonikus on kahjuks väikesed.

Seminari tähtsündmuseks oli JA Eesti ning Swedbanki auhindade üleandmine Aasta Ettevõtlusõpetajale ja JA Eesti Aasta Mentorile. Auhinnad andis üle Swedbanki kliendisuhete divisjoni juht Tauno Vanaselja.
„Ettevõtluseks vajalikke teadmisi jagavad majandusõpetajad väärivad erilist tunnustust, just nemad saavad noori suunata oma äriga alustamise juurde. Mentorite olemasolu ja roll on ettevõtlusesse suunduva noore jaoks väga oluline. See annab kindlustunde, et alati on keegi, kellega esilekerkivaid küsimusi arutada, kelle peale loota,” märkis Tauno Vanaselja.

Pildil: Epp Vodja ja Tauno Vanaselja annavad Karmo Kurvitsale üle Aasta ettevõtlusõpetaja 2013 tunnistuse.

Aasta Ettevõtlusõpetaja tiitliga pärjati Karmo Kurvits Tartu Kunstigümnaasiumist, kes juhendas sel õppeaastal kokku kuut õpilasfirmat, kellest Trio de Jacks esines väga tugevalt Eesti õpilasfirmade võistlusel, esindas Eestit erinevatel Eesti ja Euroopa õpilasfirmade laatadel ning ületas oma tegevusega ka mitmel korral meediakünnise. Karmo on oma õpilaste jaoks rohkem kui õpetaja, ta on ka innustaja, toetaja, kamraad ning suurim fänn.

Aasta ettevõtlusõpetaja nominendiks nimetati Elbe Metsatalu Paide Gümnaasiumist, kes juhendas sel aastal kaht õpilasfirmat, kellest õpilasfirma Lusmägi on üks  Eesti läbi aegade tugevamaid, kes organiseerib väsimatult ettevõtlusüritusi kodukandis ja üle kogu Eesti, on hea partner, suurepärane õpetaja ning kolleeg.

Aasta ettevõtlusõpetaja nominendiks nimetati ka Jelena Vassiljeva Narva Soldino Gümnaasiumist, kes juhendas sel õppeaastal kaht õpilasfirmat, neist üht rahvusvahelist, on korraldanud kohalikku laata ja majandusolümpiaadi piirkonnavooru, kelle õpilased saavutasid kõrgeid kohti Eestis ja III koha Ja-YE Europe'i võistlusel Virtual Business Challenge, ning kes innustab oma lapsi ning kasutab tundides aktiivõppemeetodeid.

Pildil: Epp Vodja loeb ette tegevusi, mis Hendrik Hindovile (keskel) tõid JA Eesti aasta mentor 2013 tiitli; vasakul Hendrik Hindovi mentori kandidaadiks esitanud Tallinna 21. Kooli õpilane Kristian Kajak.

JA Eesti aasta mentori auhind anti üle esimest korda ning selle sai restorani Must Lammas juhataja Hendrik Hindov. Hendrik on erinevaid õpilasfirmasid nõu ja jõuga toetanud juba pea kümme aastat. Sel aastal konsulteeris ta kaheksat õpilasfirmat Tallina 21. Koolis ning aitas kahel neist valmistuda Eesti õpilasfirmade võistluseks. Tema juhendatud õpilasfirmade liikmed kinnitasid, et Hedriku nõuannetest, ideedest ning kriitikast on olnud väga palju kasu.

JA Eesti aasta mentori nominendiks nimetati VKG personaliosakonna juhataja Tea Allikmäe, kes on mitmes Ida-Virumaa koolis jaganud oma teadmisi klassitundides, koolitanud õpilasi töövestlusteks, korraldanud töövarjupäeva ning ettevõttekülastusi ning aitab oma tegevuspartnereid alati kui saab ja ka siis kui ei saa.

JA Eesti aasta mentori nominendiks nimetati ka Läänemaa Arenduskeskuse juhataja Andres Huul, kes sel õppaastal on olnud mentoriks kahele õpilasfirmale, aitab kaasa ettevõtlusõppe levikule Läänemaal ja üle Eesti ning panustab rohkem kui tema ametikoht seda nõuaks ettevõtlusõppe arengusse ning õpilasfirmade edusse.

JA Eesti ning Swedbank tänavad ettevõtlusõpetajaid ja mentoreid tehtud töö ja panuse eest Eesti noorte seas ettevõtliku elulaadi arendamisel!

JA Eesti

Lisainfo
Kaarel Kallas
JA Eesti kommunikatsioonijuht
50 935 99

Seotud uudised

Esita oma kandidaat Aasta Ettevõtlusõpetaja tiitlile!

30. April 2013

Aasta Ettevõtlusõpetaja 2013 Junior Achievement Eesti koos Swedbankiga kutsub õpilasi, õpetajaid, koolijuhte, lapsevanemaid ja kõiki teisi ettevõtlusõppe huvilisi üles esitama oma kandidaati Aasta Ettevõtlusõpetaja tiitlile! Aasta Ettevõtlusõpetaja 2013…