Tänavune parim ENTRUMi noorteprojekt on interaktiivne õppeplatvorm

“Meie edukus sõltub ju meie teadmistest, nutikatest ja tarkadest lahendustest,” ütlespresident Toomas Hendrik Ilves, tunnustades 22. mail Pärnus toimunud Eesti Energia ettevõtlikkuse noorteprogrammi ENTRUM auhinnagalal  Eesti kõige ettevõtlikumaid koolinoori. Peavõit läks Saaremaa ja Pärnumaa poistest koosnevale meeskonnale, kes on loonud innovatiivse ja interaktiivse õppeplatvormi „AndroidÕpik“.

Võidutiim pakub kirjastustele võimalust muuta paberõpikud tahvelarvutipõhiseks. See muudaks noormeeste hinnangul õpetamise ja õppimise tänapäevasemaks, mugavamaks ja meeldejäävamaks.

Projektijuhi Mikk Kärneri sõnul ei ole AndroidÕpik paberõpikute koopia. „AndroidÕpikutesse on lisatud liikuvad pildid, mängud, videod ja muud animatsioonid, mida paberõpik kasutada ei võimalda. Tänaseks on valminud õpiku toimiv prototüüp ja oleme koostanud näidismaterjalid kahe  kolmanda klassi loodusõpetuse õpiku peatüki põhjal. Meie eesmärk on võtta järgmisel aastal AndroidÕpik kasutusele viies Eesti koolis ja arendada platvormi veelgi kasutajasõbralikumaks,“ selgitas Kärner seniseid saavutusi ja tulevasi plaane. Projekt valiti võitjaks rekordilise 42 idee seast, millesse panustasid 147 noort.

President Toomas Hendrik Ilves ütles tervituskõnes, et tulevikku vaatavalt läheb Eestil nii hästi, kui targalt ja arukalt suudavad täiskasvanud toimetada homse nimel ning kuidas meie noored hindavad haridust ja ettevõtlikkust.

“Meie edukus sõltub ju meie teadmistest, nutikatest ja tarkadest lahendustest ning julgusest suurelt mõelda ja oskusest oma suuri mõtteid teoks teha,” kõneles riigipea. “ENTRUM programm on hea näide, kuidas erasektor ja ettevõtjad saavad anda oma panuse Eesti tulevikku – meie koolinoorte harimisse, et neil oleks oskused ja tahe olla edukad ükskõik millisel valitud erialal, saada elus hakkama. Möödapääsmatu on siin ettevõtjate aktiivne osalemine ja eeskuju tööturul aktiivsete noorte kasvatamisel ning juba tegutsevatele ettevõtjatele tugevateks partneriteks – miks mitte ka konkurentideks – kujundamisel. Oluline on mõistagi era-, avaliku ja kolmanda sektori koostöö kogu Eesti jaoks oluliste sotsiaalsete probleemide lahendamisel.”

ENTRUM programmi algataja, Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive, kelle sõnul õpetab ENTRUM noori  märkama võimalusi ja oma ideid uute teadmiste läbi kooli, kodupiirkonna või kogu Eesti hüvanguks teoks tegema.

„Lääne-Eesti võiduprojekt „AndroidÕpik“ näitab selgelt, kuidas noortel on julge pealehakkamise ja sihikindla tegevuse korral võimekus muuta meie haridusmaastikku,“ sõnas Liive kõige ettevõtlikumate noorte ja nende juhendaja tunnustuseks.

Tänasega lõppenud ENTRUM Lääne-Eesti hooajal osales programmis kokku 473 noort Hiiumaalt, Saaremaalt, Pärnumaalt ja Viljandimaalt. Noored algatasid oma kodupiirkonna arendamiseks 161 ideed. Seitsme kuu jooksul said osalejad praktilisi teadmisi oma ettevõtmisega alustamise ja ideede elluviimise alal. Finaali jõudsid projektid IT ja inseneeria, öko- ja teenustemajanduse, loomemajanduse ning sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast. Auhinnatud ideemeeskonnad selgitas välja žürii, kes hindas idee algatamisel ja elluviimisel saadud kogemuse mõju meeskonna ettevõtlikkuse arengule ning idee teostamise mõju Lääne-Eesti ja kogu Eesti sotsiaalsele, kultuurilisele ja majanduslikule keskkonnale.

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkuse arendamise programm.

Seotud uudised

Viljandimaa parim ettevõtlik noorteprojekt on „Tasku”

2. May 2014

25. aprillil valis kolmeliikmeline žürii Viljandi Lennukitehases/Avatud Noortekeskuses toimunud Viljandimaa noorte ettevõtlikkuse arendamise programmi käesoleva õppeaasta Viljandimaa parimaks noorteprojektiks „Tasku". Ettevõtlike noorte poolt loodud tasku on mõeldud aktiivsele…

ENTRUMi võitsid ökonätsu leiutanud koolinoored

9. May 2014

Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves tunnustas 7. mail Tallinnas toimunud Eesti Energia noorteprogrammi ENTRUM auhinnagalal Eesti kõige ettevõtlikumaid koolinoori. Peavõit läks Koerust pärit kuuest noorest koosnevale meeskonnale,…

ENTRUMis asub ettevõtlikkust arendama rekordiliselt 600 noort

1. November 2013

29. oktoobril alustas Tallinnas piduliku avasessiooniga neljandat hooaega Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkus-ideede arenguprogramm ja konkurss ENTRUM. Programmis osaleb 600 Põhja-Eesti noort vanuses 13-19-aastat. ENTRUMi tegevjuhi Darja Saare sõnul…