„Ettevõtlik kool“ pakub huvi – toimunud on juba kaks tutvustavat õppereisi!

23. aprillil toimus haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ raames maakondlike arenduskeskuste II õppereis Ida-Virumaale. Tutvustav seminar „Ettevõtliku kooli“ programmi praktikast toimus Illuka Koolis. Õppereisi korraldas SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus.

II õppereis toimus koostöös Viljandimaa Arenduskeskuse, Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ja Järvamaa Arenduskeskusega, kes kaasasid oma kohalikke omavalitsustöötajaid, koolide ja lasteaedade esindajaid sellel õppereisil osalema. Illuka koolis toimuval seminaril jagas oma kogemusi „Ettevõtliku kooli“ programmist Kiviõli I Keskkooli direktor Heidi Uustalu. Aktiivsete noorte vajalikkusest kohalikus omavalitsuses rääkis Sillamäe linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiina Kasema ning seminari lõpetuseks selgitas Kiviõli Seikluskeskuse tegevjuht Terje Bürkland õppimist koos partneriga. Õppreisi raames külastati ka Mäetaguse Põhikooli ja Avinurme lasteaeda.

„Ettevõtliku kooli“ programmijuht-koordinaatori Hälis Rooste sõnul on õppereisid vajalikud, et näidata kuidas „Ettevõtliku kooli“ programm tegelikult toimib. „Me jagame huvilistele kogemusi ja mitte ainult edulugusid vaid ka võimalikke takistusi, et nad saaksid neist hoiduda ja oma maakonnas „Ettevõtliku kooli“ programmi kiiremini ja edukamalt toimima panna. Mul on siiralt hea meel, et huvilisi jätkub“ sõnas Rooste.

I õppereis toimus 11. aprillil koostöös Lääne-Viru Arenduskeskuse, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ja Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusega, kes kaasasid oma kohalikke omavalitustöötajaid ja õppeasutuste esindajaid õppereisil osalema. Seminar toimus Kiviõli I Keskkoolis. Samas formaadis III õppereis toimub ka tänavu sügisel.

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse algatatud haridusprogramm “Ettevõtlik kool” on Ida-Virumaal olnud töös alates 2005. aastast, tuues ettevõtliku hariduse põhimõtted Eestisse. Programmi eesmärgiks on arendada noortes ettevõtlikkust, mis muudab neid ühiskonnas konkurentsivõimelisemaks. Tänaseks kuulub „Ettevõtliku kooli“ võrgustikku Ida-Virumaal 13 üldhariduskooli ja 7 lasteaeda.

Lisainfo:
Hälis Rooste
"Ettevõtlik kool" programmijuht-koordinaator
Ida-Viru Ettevõtluskeskus
+372 33 95 606
halis.rooste@ivek.ee


Huvilised Illuka koolis

Viljandimaa grupp päevast kokkuvõtet tegemas

Seotud uudised

„Ettevõtliku kooli“ teine tunnustamine

25. November 2013

Oktoobrikuu 17. kuupäev polnud eriline vaid seetõttu, et kohe-kohe oli algamas sügisvaheaeg. Sellel päeval toimus ka juba järjekorras viies Haridusfestival ning selle muutis eriliseks selle uus toimumiskoht –…