2. May 2013
Euroopa Komisjoni Eesti esindus koostöös Vikerraadioga kutsub kooliõpilasi osalema Euroopa Liidu mälumängus 9. mail. Mängige ja pange oma teadmised proovile, kaotada ei ole midagi. Võib ainult võita, võitjaid ootavad ka auhinnad.
Tulemas on kümme valikvastustega küsimust, seega on võimalik ka hea õnne korral õigesti vastata. Võistlus toimub neljas kategoorias: põhikooliõpilased, gümnaasiumiõpilased, täiskasvanud ja seeniorid (alates 60.a.). Võistlus kuulutatakse välja 9. mail kell 9.15. Vikerhommikus ja Vikerraadio koduleheküljel avaneb Euroopa Mälumängu erilehekülg.
Küsimustele on aega vastata kuni kella 10-ni. Kell 10.05 algavas "Huvitaja" saates loetakse ette õiged vastused koos kommentaaridega, tehakse võistlusest kokkuvõte ja kuulutatakse välja parimad. Stuudios on küsimused koostanud Hannes Rumm ja Erkki Bahovski, saatejuht on Madis Kimmel.
Auhindadeks on 30-eurosed raamatupoe kinkekaardid ja eurovihmavari. Auhinnad on välja pannud Euroopa Komisjoni esindus Eestis
Millele võiksid tähelepanu pöörata kooliõpilased? Tasuks keskenduda Euroopa Liidu ajaloo põhisündmustele ja vaadata läbi ka mõningased pildid Euroopa Liidu juhtidest ja sümboolikast. Võiks mõelda ka sellele, missugused on Euroopa Liiduga peatses tulevikus ühinevate riikide ajalugu. Ja kindlasti toob hea tulemuse praeguse Euroopa Liidu poliitikaga kursis olemine, st, on hea teada, kes on Euroopa Liidu riikide valitsusjuhid. Pilgu võiks heita ka Eesti Euroopa Liiduga liitumise ja selles organisatsioonis olemise ajajoonele.
9. mail 1950. aastal kutsus Prantsusmaa toonane välisminister Robert Schuman Prantsusmaad, Saksamaad ja teisi Euroopa riike üles koondama oma söe-ja terasetootmine, ning Schumani deklaratsiooni aastapäeva tähistatakse Euroopa päevana. Eesti astus Euroopa Liidu liikmeks 2004. aastal, praegu kuulub liitu 27 riiki kokku 503 miljoni elanikuga. 1. juulil liitub Euroopa Liiduga Horvaatia, suurendades Euroopa kodanike arvu 4,4 miljoni inimese võrra.