Eesti parim õpilasfirma 2013 on Kolm Põrsakest

24. aprillil toimus Haapsalu Kultuurikeskuses 17. Eesti õpilasfirmade võistlus mille korraldas JA Eesti koostöös Swedbanki ja Läänemaa Arenduskeskus SA-ga. Tihedas konkurentsis valiti parimaks õpilasfirma Kolm Põrsakest Hugo Treffneri Gümnaasiumist, kes pakub lasteüritustele harivaid ning kaasahaaravaid füüsika- ja keemia-showsid!

Õpilasfirma Kolm Põrsakest loojad on Aksel Part, Robin Saluoks ja Maarja Liiv, juhendaja on Ülle Seevri. Peaauhinna parimale õpilasfirmale pani välja Swedbank koostöös Pärnu Konverentsidega: noored saavad osa võtta Pärnu Turunduskonverentsist.
 


Pildil võitjafirma Kolm Põrsakest, Aksel Part, Maarja Liiv, Robin Saluoks ja juhendaja Ülle Seevri
(Foto: Valeri Larionov, Haapsalu Fotoklubi)

Teise koha vääriliseks valiti õpilasfirma Lusmägi Paide Gümnaasiumist (juhendaja Elbe Metsatalu), kes müüb erinevaid kitarri-tarvikuid ning seda lisaks Eestile ka Jaapanis ning mitmes riigis üle Euroopa.

Kolmandale kohale tuli õpilasfirma KELM Tallinna 21. Koolist (juhendajad Raul Potisepp ja Epp Vodja), kes on kõikide üksikute hingede lemmikuteks oma kiirkohtinguteenusega! Teisele ja kolmandale kohale pani auhinna välja Viking Line.

Lisaks anti välja ka mitmeid eriauhindu: ajakirja Director reklaamivõistluse võitis õpilasfirma KOPF Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist (juhendaja Vahur Lell).

Ernst & Young’i preemia läks ÕF Lusmägile, Arengufondi preemia ÕF KELM-ile ning Coca-Cola auhind õpilasfirmale Green4Boxes (Hugo Treffneri Gümnaasium, juhendaja Ülle Seevri).

JA Eesti vilistlasorganisatsiooni SENT preemia anti õpilasfirmale Soundlock Tallinna 21. Koolist (juhendajad Hendrik Hindov ja Epp Vodja), kes on müügile toonud uudsed kõrvaklapid, mis tänu lukule enam kunagi taskus sõlme ei lähe!

Žürii esimehe Peeter Tohveri sõnul oli tegemist tasavägise võistlusega, kus kõik õpilasfirmad suutsid end näidata heast küljest. „Žürii jõudis lõpuks üksmeelsele otsusele, kuid suureks rõõmuks tõdesime, et vahed esimeste vahel olid tõesti väikesed,“ kommenteeris Tohver ning lisas, et „Eesti ettevõtlusel on oodata tugevat järelkasvu.“

JA Eesti direktor Epp Vodja nõustus, et sel aastal toimunud õpilasfirmade võistlus oli tõepoolest erakordselt kõrgetasemeline. „See annab tunnustust ettevõtlusõppe üha suurenevast populaarsusest ning järjest kasvavast kvaliteedist!“ lisas Vodja.

Õpilasfirmade võistluse võitja sõidab Eestit esindama suvel toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele Londonisse. Võitjameeskonna rõivastab Euroopa võistluseks esinduslikuks ja moodsaks Baltika Kvartalis asuv Baltika brändide esinduskauplus Moetänav. Parima firma osavõttu Euroopa võistlusest toetava Haridus- ja Teadusministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

2014 toimub Euroopa õpilasfirmade võistlus 25. korda, juubelivõistluse korraldajaks on kinnitatud JA Eesti ning toimumiskohaks Tallinn.

 

Õpilasfirmade võistluse ülekannet täies pikkuses saad vaadata SIIT.

Pilte 2013. aasta õpilasfirmade võistlusest vaata SIIT.

Vaata Kolme Põrsakest ka Ringvaatest.

Seotud uudised

7. mail selgub juba 20. korda Eesti parim õpilasfirma

24. April 2015

Keskkooliõpilastele mõeldud õpilasfirma programmi tänavune parim selgub 7. mail Tallinnas Mektory keskuses. Sel aastal tegutses Eestis 230 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ja tähendab, et praktilise ettevõtluskogemuse…

Eesti õpilasfirma võitis Euroopa parima tiitli!

23. July 2013

17.-19. juuli toimus Londonis 24. Euroopa Õpilasfirmade võistlus. Taaskord sai kinnitust Junior Achievement Eesti õpilasfirmade programmi hea tase – võit tuli Eestisse. Osalesid 35 õpilasfirmat, kes olid teeninud…