Noorte ettevõtlusprogramm ENTRUM võitis ülemaailmsel Kaubanduskodade konkursil

25. aprillil kuulutati Maailma Kaubanduskodade Kongressil rahvusvahelisel võistlusel võitjaks noorte ettevõtlusprojekt ENTRUM. Võitja sai auhinnaks 3000 dollarit.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul oli võistlus küll tasavägine, kuid ainuüksi seda, et Eesti jõudis finaali võib pidada juba suurepäraseks saavutuseks. Konkursile esitatud projektid ning nende ettevalmistus olid äärmiselt kõrge tasemega. „Seda silmas pidades võime ENTRUMi edu üle veelgi uhkemad olla. Maailma kaubanduskodade ja ligi 2000 kongressi külalise ees ENTRUM programmi tutvustamine suurendas kahtlemata oluliselt nii Eesti kui ka programmi tuntust ning võimaldab seda soovi korral Eestist kaugemalegi eksportida. ENTRUMi võit innustab kahtlemata meid Kaubanduskojas tegutsema edasi noorte ettevõtlikkuse toetamise suunal, mis on meie üheks olulisemaks missiooniks Eesti ettevõtluse edendamisel,“ rõõmustas Palts.

ENTRUMi algatuse tegevjuhi Darja Saare sõnul olid ka teised neli projekti, kellega koos finaalis oldi väga tugevad. „Olen loomulikult väga uhke, et ENTRUM võitis Kaubanduskodade ülemaailmsel konkursil. Kuid see võit on siiski meie osalejate, mentorite, partnerite, programmi ellukutsuja Eesti Energia ja kogu siia panustanud meeskonna võit,“ ütles Saar. Ta lisas, et ENTRUM on kiire ja efektiivne meetod kasvatamaks ka maailma kõike probleemsemates piirkondades ettevõtliku mõtteviisiga inimesi, kes suudavad võtta initsiatiivi ning vastutust enda ja teiste elu eest. „Tänapäeva globaliseerunud maailm vajab just selliseid iseseisvaid noori inimesi nii era kui ka avalikus sektoris ning mul on äärmiselt hea meel, et just Eestis sündinud koolinoorte arenguprogramm hakkab aitama erinevaid riike üle maailma,“ ütles Saar.

Kaheksandat aastat korraldataval konkursil osalesid tänavu 65 projekti 42 riigist, mille seast valiti välja viis parimat viies erinevas kategoorias. Lisaks ENTRUMile võistlesid parima noorte ettevõtlikkuse projekti tiitli eest veel Pakistani, Türgi, Hollandi ja Lõuna-Austraalia noorte ettevõtlikkust arendavad programmid. Lisainformatsiooni ENTRUMi kohta leiab siit.

Maailma Kodade Konkurss on ainuke ülemaailmne võistlus, mis tunnustab maailma kaubandus-tööstuskodade kõige innovaatilisemaid projekte. Alates konkursi algusest 2003. aastal, on see koondanud ja esitlenud hulga ettevõtlikku mitmekesisust demonstreerivaid ja teisi kodasid inspireerivaid algatusi. Rohkem informatsiooni konkursi kohta leiab siit.


Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ja ENTRUM SA tegevjuht Darja Saar

Lisainformatsioon:

Maarja Loorents
Kaubanduskoja kommunikatsioonijuht
maarja@koda.ee
tel: 5167429

Grete Roždestvenski
Pressiesindaja
SA Entrum
grete@entrum.ee
tel: 53461506

Seotud uudised

Tuleval õppeaastal innustab ENTRUM noori Virumaal

4. June 2014

Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ENTRUM tegutseb eeloleval õppeaastal Virumaal. Programmi oodatakse osalema ligi 400 Ida- ja Lääne-Virumaa noort vanuses 13-19 aastat. ENTRUM stardib Jõhvis toimuva…

Selle hooaja ENTRUM on jõudmas lõpusirgele!

12. March 2013

Juba 21. märtsil 2013 esitlevad selle hooaja ENTRUM noored koolitus- ja inkubatsiooni programmi osavõtjad Pärnu Kontserdimajas oma äriidee või ühekordse ettevõtliku aktsiooni tulemusi žürii ja avalikkuse ees. Juba…