Loodussõbraliku kooli kampaaniaga koguti 44 000 pandipakendit

"Unistused ellu!" partneri Eesti Pandipakendi korraldatud "Loodussõbraliku kooli" kampaania tulemusel kogusid Eesti üldhariduskoolid kokku 44 000 pandipakendit. Kõige loodussõbralikumad koolid olid Aruküla põhikool ja Keeni põhikool.

Eesti Pandipakendi tegevjuhi Rauno Raali sõnul võttis Loodussõbraliku kooli kampaaniast osa 70 kooli üle Eesti, kes võistlesid omavahel kahes kategoorias ning kogusid üheskoos kokku ligikaudu 44 000 pandipakendit.

Kõige enam pandipakendeid kogusid Aruküla põhikool (5346), Eesti Rahvusvaheline Kool (2786) ja Palupera põhikool (2166). Ühe õpilase kohta koguti kõige enam pandipakendeid Keeni põhikoolis (34,37 pakendit), Tartu Rahvusvahelises Koolis (13,58 pakendit) ja EBS gümnaasiumis (12,73 pandipakendit).

Mõlema kategooria parimad – Aruküla põhikool ja Keeni põhikool – võitsid lisaks loodussõbraliku kooli tiitlile ka unikaalse spordipäeva Eesti spordikangelastega. Lisaks kingib Sportland kuuele parimale koolile kolm jalg- või korvpalli ning kõik kampaanias osalenud koolid saavad kokku kogutud pandipakendite tagatisraha endale sporditarvete ostmiseks.

„Lisaks pakendikogumise võistlusele toimusid 23 selleks soovi avaldanud koolis Eesti Pandipakendi ja keskkonnateemalised tunnid, kus õpilastele tutvustati pandisüsteemi, räägiti pakendite taaskasutamise tähtsusest, näidati õpetlikke videolõike ja viidi läbi põnevaid viktoriine,“ selgitas Raal.

Ta lisas, et praktilistes tundides said õpilased teada huvitavaid fakte pakendite kogumisest kui ka katsuda plastikpudeli helbeid ja graanuleid, millest toodetakse näiteks fliisipusasid või uusi plastpudeli toorikuid.

Loodussõbraliku kooli kampaania eesmärgiks oli suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada õpilaste ja õpetajate vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutamisse suunamise tähtsust.

Kampaania algas eelmise aasta novembris ja kestis kokku 5 kuud. Kõik üldhariduskoolides kokku kogutud pakendid suunati täies ulatuses taaskasutusse.

Allikas: Eesti Pandipakendi pressiteade, BNS

Seotud uudised

Kandideeri haridusprogrammi Noored Kooli

10. February 2015

SA Noored Kooli on alustanud kevadist kandideerimisvooru 9. lendu ja kutsub taas kandideerima kõiki inimesi, kes on valmis vastu võtma tõenäoliselt elu suurima väljakutse – õpetada 2 aastat…

Tere tulemast, Eesti Pandipakend OÜ!

30. October 2012

Eesti Pandipakend on koostöös mitmete toetajatega algatanud Aitan Lapsi heategevuskampaania ja projekti Loodussõbralikkus koolidesse, kus Eesti üldhariduskoolidele antakse võimalus koguda pandipakendeid koolipere enda hüvanguks. Ettevõte on võtnud ühese…

Sellel nädalal toimub „Tagasi kooli” fookusnädal

17. February 2014

Kätte on jõudnud parim aeg registreerida end külalisõpetajaks kodanikualgatuse „Tagasi kooli” infosüsteemis, sest sellel nädalal, 17.-21. veebruaril toimub „Tagasi kooli“ üle-eestiline fookusnädal. Sellel nädalal oodatakse külalisõpetajaid koolidesse üle…