Ettevõtlusteatri metoodika kandideerib rahvusvahelisele auhinnale

Rakvere Ametikooli koordineerimisel ja 11 partneri toel väljatöötatud Ettevõtlusteatri metoodika kandideerib rahvusvahelisele koolidele mõeldud auhinnale 2013 CYFI School Champion Awards ja on jõudnud poolfinaali.

Neli Rakvere Reaalgümnaasiumi kooliteater Karla noort näitlejat on kutsutud koos juhendajaga 6.-10. mail Istanbuli esitama Ettevõtlusteatri pilootetenduse „Tark maja – tark äri“ I vaatuse kahte finantsteemalist stseeni.

Ettevõtlusteatri viis esindajat sõidavad Istanbuli World Youth Summit`ile ametliku partnerorganisatsiooni Child and Youth FinanceInternational (CYFI) kutsel. Nimetatud organisatsioon on loodud laste ja noorte finantsalase hariduse edendamiseks ja ühendab praeguseks 18 738 224 last ja noort, 148 koolitusprogrammi, 69 finantsteenuse pakkujat, 692 toetajat ja 179 partnerit üle kogu maailma.

Rahvusvahelisele võistlusele sõit on võimalik vaid tänu headele toetajatele: Rakvere Ametikool, Lääne-Viru maavalitsus, Rakvere Reaalgümnaasium, OÜ Voore Farm, Jeld-Wen Eesti AS, Palmse Mehhanikakoda OÜ  ja Hat Auto AS.

Rahvusvahelise finantskirjaoskuse nädala (Global Money Week)  raames astus 21. märtsil Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis võistluse “Idee teoks” lõpus üles ka Rakvere reaalgümnaasiumi näitetrupp, etendades Ettevõtlusteatri näitemängu “Tark maja – tark äri”. Selle eesmärk oli panna noored mõtlema ettevõtluse teemadel ning õpetada neile probleemi lahendamise oskusi reaalsest elust võetud situatsioonide läbimängimise kaudu. Võistlusega samaaegselt korraldas Ettevõtlusteater rahvusvahelise Skype'i sessiooni Türgi noortega.


Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis peeti 21. märtsil rahvusvahelise finantskirjaoskuse nädala Global Money Week raames võistlust "Idee teoks"
 

Ettevõtlusteatri partnerorganisatsiooni Child and Youth Finance International vahendusel Ettevõtlusteatri noored Türgi noortega Skype`i sessiooni läbi viimas. Foto Arvet Mägi

Eesti edu võti peitub ettevõtluses, seega vajame ettevõtlikke noori. Ettevõtlikkus on oluline pädevus, mis muudab (üli)õpilased kõigis nende ettevõtmistes loovamaks ja enesekindlamaks, annab oskuse avaramalt mõelda, olla probleemide lahendamisel tõhus ning analüüsida äriideid objektiivselt; ettevõtlikest ja ettevõtlusteadlikest (üli)õpilastest kujunevad nii hästi hakkama saavad töövõtjad kui ka tööandjad. Ettevõtlusteater on uus, muutuvat keskkonda arvestav ning noori köitev lähenemine ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamisele koolis ning kõrgkoolis.

Kindlasti mõistavad ka ettevõtjad, et ettevõtlikkuse arendamine on vajalik ettevõtluse jätkusuutlikkuse tagamiseks, mille läbi luuakse töökohad ning sotsiaalsed tagatised neile, kes enam ei tööta. Lapsevanemana pooldame ehk innovaatilisi õpetamismeetodeid.

Ettevõtlusteatri eestvedaja Piret Põld
GSM +372 517 0330
E-post piretpold@gmail.com

Seotud uudised

Valminud on video Ettevõtlusteatri noorte sõidust Istanbuli

27. November 2013

Video kajastab Ettevõtlusteatri senist rahvusvahelist tegevust, koostöö rahatarkust edendava partnerorganisatsiooniga Child and Youth Finance International jätkub. Mattias Lepp`a lool põhinev etendus-seminar "Click&Grow – time to show" toimub 21.…

Ettevõtlusteatri etendus-seminar oli edukas

11. January 2013

8. jaanuaril toimus Rakvere Reaalgümnaasiumis õpetajatele ja õpilastele suunatud Ettevõtlusteatri etendus-seminar, mida uudistas saalist ligi 300 huvilist, kelle tagasiside oli ülimalt positiivne. Ettevõtlusteater on Rakvere Ametikooli poolt koos…