2014. aasta Euroopa õpilasfirmade võistlus toimub Eestis

Eelmisel nädalal allkirjastasid Junior Achievement Europe juhid otsuse, millega antakse Eestile õigus korraldada 2014. aasta üle-Euroopaline õpilasfirmade võistlus. Üritus toob Tallinnasse ligi 200 võistlejat kokku 35 riigist.

Junior Achievement Eesti juhi Epp Vodja sõnul on õpilasfirmade loomine muutumas oluliseks osaks noorte haridusteel. „Läbi õpilasfirma saab noor inimene panna end proovile ettevõtjana ning õppida seeläbi tundma ettevõtlusmaailma võimalusi ja ohte,“ ütles Vodja. „See, et meile usaldati järjekorras 25. juubeliürituse korraldamine, on meie jaoks kindlasti suur tunnustus teiste Euroopa partnerite poolt,“ lisas Vodja.

Sel nädalal allkirjastas samuti majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts otsuse, millega toetatakse rahvusvahelise konkursi korraldamist järgmisel aastal. „Majandusminister on ka oma varasemates sõnavõttudes rõhutanud noorte ettevõtlikkuse edendamise olulisust ning ma usun, et seda me täpselt teemegi,“ lisas Vodja.

Eestis on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud registreeritud õpilasfirmade arv ning sel aastal ületati esmakordselt kahesaja piir – tänaseks on registreerunuid 225. Eesti õpilasfirmad on läbi aastate esinenud väga edukalt ka Euroopa õpilasfirmade võistluselt, lisaks paljudele poodiumikohtadele on korra ka võidetud.

Junior Achievement (JA) on Eestis 20 aastat tegutsenud sihtasutus, mis tegutseb ettevõtlushariduse edendamisega Eestis. JA Eesti pakub erinevaid programme ja koolitusi alates algkoolist kuni gümnaasiumi lõpuni. Enim tunnustust leidnud JA Eesti korraldatavaks ürituseks on riiklik majandusolümpiaad ning tuntuimaks ja nähtavaimaks õppevormiks Swedbanki toel arendatav õpilasfirmade programm.

Lisainfo:
Kaarel Kallas
JA Eesti kommunikatsioonijuht
kaarel@ja.ee

Seotud uudised

Gümnaasiumi õpilasfirmade võistlus toimub 11. mail

27. April 2016

Tänavune õppeaasta on JA Eestile olnud väga edukas – õpilasfirmade arv on kasvanud hüppeliselt – 233-lt eelmisel aastal 296 õpilasfirmani tänavu. Kokku saab õppeaasta jooksul praktilise ettevõtluskogemuse ligi…