Ettevõtjatele pakutakse võimalust silmaringi avardamiseks

Ettevõtete esindajatel on võimalik oma silmaga kohapeal kaeda, mismoodi korraldatakse kutseharidust teistes Euroopa riikides.

Sihtasutuse Archimedes vahendusel toimuvad õppelähetused annavad võimaluse külastada erinevate riikide kutseõppe seisukohast olulisi asutusi, kohtuda võtmeisikutega, kelleks on teiste riikide sotsiaalpartnerid – ettevõtjad, ametühingud, samuti riigivõimu esindajatega, kutseõppeasutuste juhtidega jne.

2013. aasta on programmi viimane aasta ja kuna sellist tegevust uues programmis enam ei tule, siis on järele jäänud 2 viimast taotlustähtaega üleüldse –  28. märts ja 15. oktoober!

Õppelähetused kestavad 3 – 5 päeva. Reeglina osaleb ühest riigist igas grupis 1 inimene ja grupis on 10 – 15 osalejat. See soodustab kontaktide loomist kolleegidega teistest Euroopa riikidest. Õppelähetusega seotud reisi- ja elamiskulud kaetakse Euroopa Komisjoni elukestva õppe programmi raames õppelähetuse stipendiumi toel.

2013. a esimene taotlusvoor on avatud kuni 28. märtsi keskpäevani (kella 12.00ni) ja mõeldud osalemiseks õppelähetustel, mis toimuvad september 2013 – veebruar 2014.

Õppelähetuste alane teave, õppelähetuste kataloog, toetuse taotlemiseks vajalik taotlusvorm ja ka juhised taotluse esitamiseks on leitavad Archimedese kodulehelt aadressil http://archimedes.ee/haridusjuhid.

Lisainfo:

Sirli Taniloo
Nõunik/ haridusjuhtide õppelähetuste programmi juhataja
SA Archimedes hariduskoostöö keskus
http://archimedes.ee/hkk
tel 697 9210
sirli.taniloo@archimedes.ee

Seotud uudised

Euroopa Noored ideeööpäev Idee24 ootab taas osalejaid!

27. February 2013

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub osa võtma suurepärasest ideeööpäevast, kus noored üle Eesti tulevad kokku, et üheskoos oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või hoopis uusi…

Tere tulemast, Euroopa Noored Eesti büroo!

5. September 2012

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo vahendab programmi Euroopa Noored toetusi Eestis. Programm Euroopa Noored on Euroopa Liidu noorte kodanikuharidusprogramm ja toetab 13-30-aastaste noorte ideid rahvusvaheliseks koostööks, kohalikeks…