Läbi aegade suurim Eesti Õpilasfirmade Laat

Laupäeval, 9. veebruaril toimus Kristiine keskuses Junior Achievement Eesti korraldatud 16. õpilasfirmade laat. Laada muutis eriliseks tõsiasi, et tegemist oli läbi ajaloo suurima Eesti Õpilasfirmade Laadaga. Kohal oli 163 õpilasfirmat, kellest 23 olid pärit Moldovast ja Rootsist.

Võrreldes eelmise aastaga oli kohal umbes 50 õpilasfirmat rohkem. Nagu õpilasfirmade laatade puhul tavaliseks on saanud, siis pakutud valik oli ka seekord väga mitmekesine. Võis leida nii ehteid kui tarbeesemeid, registreeruda tantsutundidesse, kiirkohtingutele, lasta kaunistada oma seinu gräffitiga või osta hoopis õpiabi teenust. Piiriks oli vaid õpilaste fantaasia – 163 firma peale kokku pakuti midagi kõigile!

Laadal osalenuid hindas žürii ning päeva lõpuks auhinnati tublimatest tublimaid rohkem kui 20 kategoorias. Laada peapreemia „Tuleviku tegija“ kategoorias pani välja Swedbank ning selle võitis ÕF Kolm Põrsakest Hugo Treffneri gümnaasiumist, kes korraldavad lastele teadus-showsid. Oma lemmiku said valida ka laada külastajad – sel korral kogus enim hääli ÕF Testify Records Tallinna 21. Koolist.

Viietunnise kauplemispäeva jooksul müüsid noored oma tooteid rohkem kui 4500 euro eest. Kõige suurema käibega kauplejaks osutus Rootist pärit firma iCharger, kes müüs iPhone lisatarvikuid.

Junior Achievement Eesti peab üritust kordaläinuks – väärt ettevõtluskogemuse said sajad laadal osalenud õpilased. Nii mõnestki neist kuuleme me tulevikus kindlasti veel palju rohkem!

Seotud uudised