Ettevõtlusteatri etendus-seminar oli edukas

8. jaanuaril toimus Rakvere Reaalgümnaasiumis õpetajatele ja õpilastele suunatud Ettevõtlusteatri etendus-seminar, mida uudistas saalist ligi 300 huvilist, kelle tagasiside oli ülimalt positiivne.

Ettevõtlusteater on Rakvere Ametikooli poolt koos partneritega välja töötatud uus ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamise metoodika. Etendus-seminaril kandsid kooliteater Karla näitlejad ette sketšid, mis käsitlevad ettevõtluses esinevaid situatsioone. Õpetliku näitemängu aluseks on Eesti tehnoloogiaettevõtte AS Yoga lugu ja stsenaarium on koostud fokusseeritud süvaintervjuude käigus kogutud materjali põhjal.

Etenduse stsenarist ja lavastaja Heiti Pakk Ugala Teatrist kommenteeris ettemängitut ning pakkus välja võimalikke lahendusi. Valmiva õppematerjali kasutamise võimalusi igapäevases õppetöös selgitas Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli lektor Diana Tandru. Kohal oli ka AS Yoga üks asutaja Raivo Raestik, kelle sõnul oli hämmastav vaadata, kuidas kõik need reaalsed juhtumid on nii hästi lava peal välja mängitud.

Nimetatud teater annab noortele võimaluse näha ja mõista väljakutseid, mis ootavad ees ettevõtlusega alustamisel ja kiire kasvu perioodil. Hasartmängumaksu Nõukogu ja partnerite toel valmib uus, muutuvat keskkonda arvestav ning noori köitev lähenemine ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamisele koolis ning kõrgkoolis. Valmiv metoodika loob võimaluse soovi korral oma kooli Ettevõtlusteater maha mängida.

Ettevõtlusteatri pilootetendus toimus 9. detsembril 2012. aastal Pärnus Strand Konverentsikeskuses meelelahutus- ja koolitussündmuste sarja ENTRUM ÖÖsessioon „Tegutsen arukalt!“ raames. Ettevõtlusteatri „Tark maja – tark äri“ pilootetendust jälgis ÖÖsessiooni teisel päeval pea sada silmapaari üle Eesti. Noorte ülesastumisele lisasid väärtust AS Yoga ühe asutaja Priit Vimbergi selgitused ja nõuanded.

Ettevõtlusteater on suunatud kõrg- ja rakenduskõrgkoolide tudengitele, gümnaasiumide ja ametikoolide õpilastele. „Edu teile, igavesed hullud!“ on vaid üks mõttetera, mis jääb kõlama Ettevõtlusteatri stseenist, kus edasiminek tundus noore ettevõtja jaoks võimatu, kuid tagasitee puudus.

Öösessiooni pilootetendus ja 8. jaanuari  etendus-seminar filmiti, lisatakse juhendmaterjalid ja teooria ning alates veebruari keskpaigast on Ettevõtlusteatri materjal kahe õpiobjektina veebis tutvumiseks.

Lisainfo:
Piret Põld
Ettevõtlusteatri projektijuht
tel: (+372) 517 0330
e-post: piretpold@gmail.com


Kooliteater Karla näitlejad kandmas ette Ettevõtlusteatri sketše


AS Yoga asutaja Raivo Raestik 
 

Seotud uudised

Ettevõtlusteatri II hooaja etendus-seminar Rakveres

23. January 2014

21. jaanuaril toimus Rakvere Reaalgümnaasiumi saalis õppejõududele ja õpilastele suunatud Ettevõtlusteatri II hooaja etendus-seminar „Click&Grow – time to show“. Etendust oli jälgima kogunenud üle paarisaja pealtvaataja Lääne-Virumaalt. Huvi…

Tere tulemast, Ettevõtlusteater MTÜ!

13. February 2013

Ettevõtlusteater on Rakvere Ametikooli poolt koos partneritega välja töötatud uus ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamise metoodika. Etendus-seminaril kandsid kooliteater Karla näitlejad ette sketšid, mis käsitlevad ettevõtluses esinevaid situatsioone. Õpetliku…

Valminud on video Ettevõtlusteatri noorte sõidust Istanbuli

27. November 2013

Video kajastab Ettevõtlusteatri senist rahvusvahelist tegevust, koostöö rahatarkust edendava partnerorganisatsiooniga Child and Youth Finance International jätkub. Mattias Lepp`a lool põhinev etendus-seminar "Click&Grow – time to show" toimub 21.…