Haridusfestivalil tunnustati tiitliga esimesi ettevõtlikke koole ja lasteaedu

Selle aasta Haridusfestivalil 18.10 Jõhvis said loodud standardist lähtuvalt tiitli “Ettevõtlik kool” Kiviõli 1. Keskkool, Toila Gümnaasium, Illuka kool, Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasium ja Ahtme Gümnaasium. “Ettevõtliku lasteaia” tiitli pälvisid Avinurme Naerulind, Voka Naksitrallid ja Sillamäe Päikseke. Tunnustuseks sai iga õppeasutus vastava seinatahvli ja lipu vardasse.
 

Pildil on "Ettevõtliku lasteaia" tiitli pälvinud Voka lasteaed Naksitrallid. Pildil on (vasakult paremale liikudes) Tiit Kuusmik (Toila vallavanem), Julie Laur (Voka lasteaed Naksitrallid direktor), Külli Mänd (õpetaja) ja Berit Paun (õpetaja)
 

Ida-Viru maakonnas on hea kooli mõõdupuu poole liigutud juba 2005. aastast. Tänaseks on Ida-Viru Ettevõtluskeskuse eestvedamisel ja koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Innove, Tartu Ülikooli Narva kolledži, Tartu Ülikooli haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Ida-Viru maavalitsuse ja “Ettevõtliku kooli” võrgustiku õppeasutustega valminud „Ettevõtliku hariduse standard ja hindamise juhend“.

Kõik esimesed tiitliga pärjatud õppeasutused saavutasid standardi baastaseme. Standardit saavad õppeasutused hakata endale taotlema ka jooksvalt. Valmisolekul saab taotleda ka kõrgemat taset. Standardist ja „Ettevõtliku kooli“ võrgustikust saab lähemalt uurida www.evkool.ee. Ida-Viru Ettevõtluskeskus on ka „Unistused ellu!“ võrgustiku üks asutajaliige.

Muuhulgas käisid ettevõtliku õppe vajalikkust Haridusfestivali töötubades jagamas ka õppeasutused ise. “Ettevõtliku kooli” võrgustiku koolide ja lasteaedade esindajad jagasid oma kogemusi ettevõtliku õppe rakendamisel ning põhjendasid, mida see õppeasutusele head toob. Kuna need töötoad olid rahvast pungil täis, siis võib järeldada, et uus lähenemine õpetamisele on muutunud aktuaalsemaks.

Haridusfestivali selleaastaseks teemaks oli “hindamine ja kaasamine”, millest räägiti ka konverentsil. Sai vesteldud õppimist toetavast ja kujundavast hindamisest. Samuti kaasamisest, mis õpetaja ja koolijuhtkonna seisukohalt on ülioluline, sest ettevõtlik õpe eeldab ka lapsevanemate ja õppeasutuseväliste partnerite kaasamist.

Ettevõtlike õppeasutuste tunnustamist ja konverentsi toetas Eesti Energia, kes on ka „Unistused ellu!“ võrgustiku üks asutajatest. Samuti pani Haridusfestivali korraldamisele õla alla meie teine võrgustiku asutajaliige Jõhvi Kontserdimaja. See üritus on hea näide meie „Unistused ellu!“ võrgustiku partnerite koostööst. Loodame, et sellist ühistegevust ja häid näiteid tuleb tulevikus kuhjaga ja me saame neid ka teistele partneritele ideede ammutamise eesmärgil kajastada.

Kirjutage meile oma koostööst teiste partnerite või õppeasutustega! Jagage oma kogemusi! Innustame ka teisi!

Seotud uudised

“Unistused ellu!” võrgustik osales Haridusfestivalil Narvas

25. October 2013

17. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Narva Kolledžis taaskord Haridusfestival. Juba viiendat aastat toimuvast festivalist on kujunenud Ida-Virumaa juhtiv haridusüritus. Sel aastal keskenduti vägagi aktuaalsele teemale: "Kuidas saada inseneriks?".…

„Ettevõtliku kooli“ teine tunnustamine

25. November 2013

Oktoobrikuu 17. kuupäev polnud eriline vaid seetõttu, et kohe-kohe oli algamas sügisvaheaeg. Sellel päeval toimus ka juba järjekorras viies Haridusfestival ning selle muutis eriliseks selle uus toimumiskoht –…