“Unistused ellu!” võrgustikuga on liitunud poolsada ettevõtet

25. augustil tutvustab noorte ettevõtlikkuse edendamiseks loodud koostöövõrgustik „Unistuse ellu!“ oma tegevust Kaubanduskoja Ärihooaja avamisel Tallinna Lennusadamas. Käesoleva aasta kevadel seitsme algataja poolt loodud võrgustikuga on liitunud ligi 50 ettevõtet ja organisatsiooni.

Sel laupäeval Lennusadamas toimuval hooaja avaüritusel saab mobiilse seiklusmängu vahendusel lähemalt tuttavaks võrgustiku liikmete tegevustega ning lennutatakse lennukate ideedega varustatud paberlennukeid. Lisaks vabas õhkkonnas infovahetusele on võrgustiku liikmete eesmärgiks innustada ka teisi ettevõtjaid panustama laste ja noorte ettevõtlikkuse kasvu. Võrgustiku partnerid leiavad, et heade kodanike kasvatamine ei ole ainult koolide ja perede teha, see on meie kõigi ühine ülesanne.

Eesti Energia juhatuse liige ja SA Entrum nõukogu liige Margus Rink hindab koostöövõrgustiku ühist tahet ja soovi tegutseda meie järeltuleva põlve heaks. „Eesti Energia panustab noorte ettevõtlikkusse ENTRUM programmi kaudu ja see on ka põhjuseks, miks ühinesime koostöövõrgustikuga, kuhu on koondunud ettevõtted, kes aitavad kaasa noorte ettevõtlikkuse edendamisele. Entrumi kahel tegutsemisaastal on programmis osalenud kokku ligi 1000 noort ning sügisel alustab 500 uut noort. Liites kõikide teiste võrgustiku liikmete tegevused noorte eluhoiaku kujundamisel, oleme üheskoos innustanud suurt hulka Eesti noori ise oma elu juhtima ja midagi Eesti hüvanguks ära tegema,“ kommenteeris Rink ettevõtete võimalusi noorte arendamisel.

Swedbanki juhatuse liikme Robert Kiti sõnul on üks Eesti majanduse eduks vajalikest teguritest noorte ettevõtlikkuse edendamine. "Ettevõtliku vaimu hoidmine järeltulevate põlvede seas on väga oluline jätkusuutlikkuse seisukohast. Leian, et ettevõtetel, kes Eestis selles vallas tegtsevad, on väga mõistlik jõud ühendada – nii võib sündida mõnigi vajalik projekt. "Unistused ellu" portaali kõrval on meil näiteks tuua ka teine ühisel nõul sündinud idee – Swedbanki, Tehnopoli ja TTÜ loodud fond Prototron, mis aitab noortel leiutajatel tuule tiibadesse saada."

Noori toetavate ettevõtete koostöövõrgustiku algatajad on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Energia, Silberauto, Sampo Pank, Swedbank, Jõhvi Kontserdimaja ja Ida-Viru Ettevõtluskeskus. Poole aastaga on võrgustikuga liitunud kokku 49 ettevõtet ja organisatsiooni.

Võrgustiku eesmärk on jagada ja saada infot lastele ja noortele suunatud toetustegevustest, milleks võivad olla nii teadmiste ja oskuste jagamine, rahaline toetus kui ka teised panustamise viisid. Võrgustikuga on oodatud liituma kõik ettevõtted ja organisatsioonid, kes Eestimaa tulevikust hoolivad.

Ühistegevuse südameks on veebipõhine keskkond www.unistusedellu.ee. Võrgustiku tegevust koordineerib Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Sellega kaasnevate kulude katmist toetab 2012. aastal ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Täiendav info:
Merle Tiigisoon
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda
Ettevõtlusõppe projektijuht
+372 60 400 65; + 372 51 31 231
merle@koda.ee

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
715 12 18
57 830 756
eliis.vennik@energia.ee

Seotud uudised

100 ettevõtet on liitunud „Unistused ellu!“ võrgustikuga

29. April 2013

Täna, 29. aprillil andis Kaubanduskoda üle tunnistuse võrgustiku „Unistused ellu!“ sajandale liikmele – Ragn-Sells ASile. Aasta tagasi loodud võrgustik on tänaseks kiiresti kasvanud enam kui sajaliikmeliseks organisatsiooniks, kus…

Loomisel on Unistused ellu! Nõukoda

11. February 2013

15. veebruaril kogunevad Kaubanduskotta koosolekule taas võrgustiku  aktiivsemad liikmed. Plaanis on kinnitada võrgustiku uue juhtimisorgani Nõukoja liikmete koosseis ja välja valida võrgustiku visiooni ja missiooni sõnastuse lõplik variant.…

UNICEF tunnustas Unistused ellu võrgustikku!

24. November 2014

21. novembril pälvis ettevõtete koostöövõrgustik „Unistused ellu!“ UNICEF Eesti rahvuskomitee Sinilinnu aastapreemia. Igal aastal tunnustab UNICEF organisatsioone, kes on oma tegevusega aidanud kaasa laste ja noorte arengule. Kaubanduskoja…