Eesti Õpilasfirmade laat 2017 purustab kõik senised rekordid

Õpilasfirma programm naaseb talvepuhkuselt juba 11. veebruaril aasta tähtsündmusega, kui Kristiine ja Rocca al Mare keskustes toimub järjekordne Eesti õpilasfirmade laat, mis sel aastal kannab mitteametlikult rekordlaada nimetust.

JA Eestile on saanud juba tavaks iga aasta veebruaris tõdeda, et ka sel aastal on õpilasfirmade laat ennast suuremaks paisutanud ja osalejate arv kümne firma võrra tõusnud. Kuid see õppeaasta on kujunenud tõeliselt enneolematuks. 17. jaanuari varahommikul sai selgeks, et 2017. aastal toimub Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskustes tõeline rekordlaat, sest laadaliste arv kasvas võrreldes eelmise aastaga 40 firma võrra üle 230 õpilasfirmani.

Laat avatakse mõlemas keskuses kell 12.00 ja külastajatel on võimalik pakutavaga tutvuda kuni kella 17.00, mil algab laada autasustamine. Päeva jooksul selgitab Eesti oma ala tippspetsialistidest koosnev žürii välja kahe laada parima toote ja teenuse. Hinnatakse õpilasfirmade müügitehnikat ning boksikujundist, tunnustatakse laada suurima käibe teinud õpilasfirmat ning mõistagi ka rahva lemmikut. Lisaks on laada toetajad välja pannud ka hulgaliselt eriauhindu.

Eesti laat on JA Europe’i poolt taaskord nimetatud ka ametlikuks Euroopa õpilasfirmade laadaks – JA Marketplace 2017. Laadale on selle raames saabumas õpilasfirmad Belgiast, Moldovas, Rootsist, Soomest ja Lätist. Neist viimased kolm osalevad laadal lisaks ka Central Baltic Enterprise without Borders Kesk-Läänemeremaade ühisõpilasfirmade programmi raames. Need on õpilasfirmad, kelle juhtkond on kokku pandud mitme eri riigi noortest. Kokku ootame Eestisse ligi 30 välismaa õpilasfirmat.

JA Eesti direktori Epp Vodja sõnul on seekordne laat organisatsioonile korralduslikus mõttes tõsiseks katsumuseks, kuid on kindel, et tema meeskond saab väljakutsega suurepäraselt hakkama. „Avaliku müügi kogemus on kõige tähtsam osa õpilasfirma programmist ja seetõttu on laadal osalejate arvu piiramine meie kõige viimane abinõu. Kui me 2014. aastal kahte kaubanduskeskusse laadaga laienesime, ei oleks me osanud uneski näha, et juba nelja aasta pärast jääb sellest lisaruumist samuti väheks. Aga kui vaja, siis laieneme järgmisel aastal ka kolmandasse kaubanduskeskusesse!“

Kohtumiseni 11. veebruaril kell 12.00 Eesti õpilasfirmade rekordlaadal Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskustes Tallinnas. Laada suurtoetajad on SEB pank, Interreg Central Baltic, Hasartmängumaksu nõukogu, USA saatkond ja Tallinna Ettevõtlusamet. Info laadal osalevate Eesti õpilasfirmade kohta on kättesaadav leheküljel opilasfirma.ee/laat2017. Noorte ettevalmistusi laadaks saab lisaks jälgida ka sotsiaalmeedias viidete #oflaat2017 ja #rekordlaat2017 alt.

Seotud uudised

Läbi aegade suurim Eesti Õpilasfirmade Laat

13. veebruar 2013

Laupäeval, 9. veebruaril toimus Kristiine keskuses Junior Achievement Eesti korraldatud 16. õpilasfirmade laat. Laada muutis eriliseks tõsiasi, et tegemist oli läbi ajaloo suurima Eesti Õpilasfirmade Laadaga. Kohal oli…