Üleskutse õpetajatele: kandideeri oma klassiga karjääriretkele

Novembrikuu kolmandal nädalal viib KredEx noori menukatele karjääriretkedele, mille raames saavad 9.-12. klasside õpilased tutvuda tööandjatega kaheksas maakonnas. Osalemiseks saada oma klassi taotlus konkursile hiljemalt 22. oktoobriks.

Algatuse eesmärgiks on näidata noortele, et ka Eesti väiksemates piirkondades on palju tublisid ettevõtteid, millega oma tulevikku siduda. “Tahame tutvustada noortele nende kodupiirkonna tööandjaid, et näidata karjäärivõimalusi ja viise, kuidas saab panustada oma kodukandi arengusse ka pärast õpingute lõppu. Erinevate ettevõtete ja ametitega tutvumine aitab noortel paremini tulevikuga seotud valikuid teha,” selgitas KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver. “Meil oleks hea meel näha tänaseid noori tulevikus ka ise neis ettevõtetes töötamas või miks mitte ka ise teistele kodupiirkonna elanikele tööd pakkumas,“ lisas Liiver.

Möödunud aastal KredExi poolt esmakordselt korraldatud karjääriretked kujunesid menukaks nii õpilaste kui ka koolide seas.  Kokkuvõttes tutvus üheksa maakonna 30 erineva ettevõttega ligi 200 õpilast. Suur huvi kodukandi ettevõtluse ja karjäärivõimaluste vastu toob ka sel sügisel karjääriretked õpilasteni ning annab võimaluse tutvuda ühe päeva jooksul ühes maakonnas kuni kolme ettevõttega. Kokku osaleb projektis ligi 30 ettevõtet üheksast Eesti maakonnast, millest mitmeid külastatakse tänavu esmakordselt.

Retkel osalemiseks viib KredEx läbi konkursi, millele oodatakse 9.-12. klasside taotlusi enne 22. oktoobrit aadressile ekskursioon@kredex.ee. Avalduses tuleb ka põhjendada, kuidas plaanitakse karjääriretkedel omandatut edasi jagada või koolitöös rakendada. Kõigi laekunud taotluste seast valitakse 31. oktoobriks välja klassid, kes karjääriretkedel osaleda saavad.

Karjääriretked toimuvad novembrikuu keskel Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Valgamaal, Lääne-Virumaal, Raplamaal, Saaremaal, Põlvamaal ja Võrumaal. Ettevõtete tutvustamise ja karjääriretkede korralduse eest vastustab KredEx. Karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.

Lisainfo karjääriretkede kohta: ekskursioon@kredex.ee, Kaja Kilk, tel: 51 21 131

 

Seotud uudised

KredEx kutsub õpilasi karjääriretkedele

29. October 2015

KredEx viib noored karjääriretkedele, et tutvustada neile piirkonna tööandjaid. Karjääriretkede raames külastavad ettevõtteid kaheksa maakonna 9.-12. klasside õpilased. KredEx ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver ütles, et algatusega soovib KredEx…