Eesti õpilased saavad rahvusvahelise ettevõtlusekogemuse

JA Eesti koos JA organisatsioonidega Lätist, Soomest ja Rootsist veab teist aastat Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti. Selle käigus saavad nimetatud riikide õpilased moodustada ühiseid õpilasfirmasid, mis avab neile suurepärase võimaluse juba kooli ajal suhelda erinevate kultuuridega, saada aimu ärikultuurist ja -keskkonnast lähiriikides ning koguda julgust alustada ettevõtlusega!

Kolmeaastane Interreg Central-Baltic programmist rahastatav projekt töötab tänavu teist aastat. Eelmisel aastal oli projekt edukas: tekkis 24 ühist õpilasfirmat, kes omavahel koostööd tegid. Mõned neist tegutsesid väga edukalt kuni kevadeni, kuid tuli ette ka konflikte ning teineteise vääritimõistmist, mis oli noortele heaks õppetunniks.

Sel aastal läheneme projektile teisiti: soovime viia koostöö veelgi tihedamaks, nii et omavahel ei tööta koos eri riikide õpilasfirmad, vaid õpilased. Sel korral moodustavad ühisõpilasfirma noored, kes oma koduriigis õpilasfirmat registreerinud ei ole. Nad leiavad ühise õpilasfirma teised liikmed välisriigist, mõtlevad koos välja toote, jagavad omavahel rollid ja tööülesanded ning asuvad toodet arendama ning müüma.

Avapauk selle aasta ühisõpilasfirmade loomiseks toimus 28.-29. septembril Helsinki innovatsioonilaagris, kus Eestist osales 30 noort, neljast riigist kokku 120. Pärast meeskondade moodustamist ning ideede väljamõtlemist algab töö meilide, Skype’i ja teiste elektroonsete suhtluskanalite vahendusel. Väga oluline on õpetajate ja mentorite roll, kes noorte tegemistel silma peal hoiavad ning esialgsel vaimustusel vaibuda ei lase.

Noortel on võimalik jälle kohtuda 11.-13. novembril koostöökonverentsil Tallinnas, kus nad oma ideid edasi arendavad, tegevusplaanid paika panevad ning mille järel rahvusvaheline õpilasfirma reaalselt tööle hakkab.

Edaspidi saavad ühisfirmad osaleda parterriikide laatadel Soomes, Rootsis, Lätis ja Eestis. Õppeaasta tulemused võetakse kokku Rootsi õpilasfirmade laadal maikuus.

Rohkem infot projekti kohta leiate: http://ja.ee/centralbaltic

 

Seotud uudised