Balti-Ameerika Vabaduse Fond pakub 11. klassi õpilastele võimalust arendada oma liidrioskusi Ameerikas

Balti-Ameerika Vabaduse Fond pakub 11. klassi õpilastele võimalust veeta pea 1 kuu 2016.a. suvelAmeerikas ja arendada oma liidrioskusi, ettevõtlikkust, inglise keelt ja palju muud. Osalemine ontasuta, st fondi poolt on tegemist täisstipendiumiga, noortel peab endal kaasas olema u 300 dollarittaskuraha.

Liidriakadeemia on toimunud juba 2 suve järjest ja Eestist on osalejaid olnud nii Tartust, Tallinnast,Võrust, Karksi-Nuiast, Sauelt väga erinevatest koolidest ja erinevate oskuste ning teadmistega õpilastenäol.

Julgustame 11. klassi õpilasi kandideerima, sest lisaks professionaalsele kogemusele pakub antud stipendium võimalust reisida USAsse, tutvuda sealse kultuuriga ning külastada muuhulgas ka New Yorkija Washingtoni.

Balti-Ameerika Vabaduse Fondi eesmärk on tugevdada Balti riikide ja Ameerika Ühendriikide vahelisi sidemeid läbi inimkapitali investeerivate programmide ning Liidriakadeemia programm on selle üheks põnevaks näiteks. Liidriakadeemia on toimunud 2014.a. ja 2015.a. suvel ning programmi saatis suur populaarsus ja edu. Kogu Baltikumist valitud noored liidrid kirjeldasid programmis osalemist kui kogemust, mis muutis nende elu ja andis juurde palju väärtuslikke teadmisi, kogemusi ning oskusi.

2016. aasta juulikuus reisivad kokku umbes 40 Liidriakadeemiasse valitud õpilast Eestist, Lätist ja Leedust Ameerikasse, et programmi jooksul arendada liidrioskusi, ettevõtlikkust ning tutvuda Ameerika ja selle ajalooga. Programmi jooksul külastatakse ka Bostonit, New Yorki ja Washingtoni.

Nõudmised stipendiumile kandideerimiseks

Kandideerida saavad õpilased, kes on hiljemalt 1. juuliks 16 aastat vanad  ning astuvad keskkooli viimasesse klassi Liidriakadeemiale järgneval sügisel. Kandidaatidelt oodatakse inglise keele oskust tasemel, mis võimaldab osaleda seminaridel ja osa saada igapäevastes tegevustes.

BAFF Liidriakadeemia stipendium hõlmab järgmist

  • Lennupiletid
  • Liidrikoolitus
  • Majutus, toitlustamine
  • Ekskursioonid
  • Tervisekindlustus ja 24/7 tugi

Liidriakadeemias osaleja ja lapsevanema kohustused

  • Osalejatel peab olema USA-sse sõiduks sobilik pass
  • Osaleja koos ühe lapsevanemaga peab osalema Riias toimuval väljasõidu eelsel instrueerimisel
  •  Taskuraha neljaks nädalaks (kokku umbes $300 USD)

Programmis osalemiseks tuleb kandidaatidel esitada vajalikud kandideerimisdokumendid ning parimadkandidaadid kutsutakse intervjuule. Avalduste esitamise tähtaeg on 5. märts 2016.a.

Lisainfo programmi ja kandideerimistingimuste kohta veebilehel.

Seotud uudised

Tere tulemast, Henkel Balti OÜ!

19. June 2012

Henkel Balti OÜ korraldab 3-10 aastastele lastele suunatud Mr.Pritti kunstikonkurssi, mis on igal aastal erineval teemal ning mille eesmärk on innustada lapsi liimi ja erinevate materjalide abil looma…

Tere tulemast, Avatud Eesti Fond!

30. October 2012

Avatud Eesti Fond otsib uusi ideid ja algatusi, mis tugevdaksid Eesti vabakonda ning toetab avatud ühiskonna väärtustest lähtuvaid projekte, mis aitaksid noortel osaleda neid puudutavates otsustes. Selleks algatab…

Aita noortel arendada juhtimisoskusi!

10. June 2013

Eesti Noorteühenduste Liit koos Eesti Üliõpilaskondade Liidu ja Eesti Õpilasesinduste Liiduga lükkab käima mentorprogrammi noorteorganisatsioonide juhtidele. Mentorprogrammi eesmärk on tõsta organisatsioonide jätkusuutlikust ja tegevusvõimekust ning aidata noortel juhtidel…