Eesti õpilasfirma käekellad Euroopat vallutamas

Sel nädalal selgub Saksamaal Berliinis Euroopa õpilasfirmade võistlusel Euroopa parim õpilasfirma. Võistlusele sõidavad oma äriideid esitlema 38 riigi parimad õpilasfirmad. Eestit esindab Tartu Miina Härma Gümnaasiumi õpilasfirma Wooch. Neljast noormehest koosnev Eesti parim õpilasfirma valmistab käsitsi unikaalseid tammepuidust käekelli.

Puidust aksessuaarid on pilku püüdnud juba nii Eestis kui piiri taga. Woochi kella kannavad uhkusega näiteks Eesti peaminister Taavi Rõivas ning Itaalia peaminister Matteo Renzi. Woochi käekellad on esindatud ka 2015. aasta Expo-l Eesti paviljonis.

JA Euroopa õpilasfirmade võistlus koosneb neljast osast. Võistlejad esitasid juba kuu aega tagasi žüriile oma aastaaruande. Võistlusel ootab õpilasfirmade liikmeid neljaminutiline lavaesinemine, žürii ristküsitlus ning oma toote või teenuse esitlemine müügiboksis. Kõigi nelja etapi tulemusi arvestades kuulutatakse 30. juuli hilisõhtul välja 2015. aasta Euroopa parim õpilasfirma. Lisaks auväärsetele esikolmiku kohtadele, annavad mitmed tuntud ettevõtted välja oma eripreemiad.

Õpilasfirma Wooch sai alguse eelmise aasta sügisel, kui neli Tartu noormeest otsustasid kooli õppekava raames läbida õpilasfirma programmi. Idee ei sündinud lihtsalt – pidevalt ajaga hädas olemine ja ideede nappus tingiski mõtte hakata käekelli valmistama. Noored hakkasid mõistma aja väärtust ning kuna Eestis ei ole ühtegi kuulsat kellabrändi, otsustatigi lisada käekellale stiili ja isikupära. Woochi kelli peeti selle aasta aprillis toimunud Eesti õpilasfirmade võistlusel esikoha vääriliseks ning alates sellest on õpilasfirma teinud kõik, et saada tunnustust ka Euroopas toimuval võistlusel. Kõvasti on arendatud
tootmisprotsessi, mis on muutunud oluliselt kiiremaks ja efektiivsemaks MET-Terakeskuse toel. Ettevalmistusele on tugevasti kaasa aidanud ka AS Favor ja nende 25. sünnipäevaks Woochi toeks annetuse teinud külalised.

Eesti parima õpilasfirma Wooch osavõttu Euroopa õpilasfirmade võistlusest toetab Haridus- ja teadusministeerium. Eesti õpilasfirma riietas Euroopa võistlusele minekuks stiilseks ja moodsaks Baltika brändide kauplus Moetänav.

Õpilasfirma programmi ja mitmeid teisi ettevõtlusprogramme koordineerib Eestis SA Junior Achievement Eesti juba 23 aastat. Tänavu tegutses Eestis 231 õpilasfirmat 80 gümnaasiumis, põhi- ja kutsekoolis.

Lisainfo:
Maria Abel
SA Junior Achievement Eesti projektijuht
maria@ja.ee
+372 5909 4515
+372 621 0998

Foto: Õpilasfirma Wooch

Allikas: Junior Achievement Eesti SA
27.07.2015

Seotud uudised

Õpilasfirma Wooch esindas Eestit Euroopas väärikalt

12. August 2015

28.-31. juulil Berliinis toimunud Euroopa õpilasfirmade võistluse esikolmikus olid Saksamaa, Läti ning Iisrael. Wooch tõi koju kaks eripreemiat! Juulikuu viimasel nädalal Berliinis Saksamaal toimunud 26. Euroopa õpilasfirmade võistlusel…

7. mail selgub juba 20. korda Eesti parim õpilasfirma

24. April 2015

Keskkooliõpilastele mõeldud õpilasfirma programmi tänavune parim selgub 7. mail Tallinnas Mektory keskuses. Sel aastal tegutses Eestis 230 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ja tähendab, et praktilise ettevõtluskogemuse…