Esimest korda selgus Eesti parim minifirma – põhikooli õpilasfirma

Aprillis korraldas Junior Achievement Eesti koos EBS Gümnaasiumiga esimest korda minifirmade võistluse. Minifirma on õpilasfirmale sarnane praktiline ettevõtlusõppeprogramm, mis on erinevalt õpilasfirmast suunatud põhikooli 7.-9. klassile, Programm on aasta-aastalt muutunud populaarsemaks, sel aastal osales programmis kokku 20 kooli, kus loodi kokku 47 minifirmat.

Aastaid on minifirmad osalenud õpilasfirmade laatadel ning tublimad minifirmad ei ole jäänud alla ka kõige parematele õpilasfirmadele. Seetõttu oligi viimane aeg korraldada ka minifirmade võistlus.

Esimeseks Eesti parimaks minifirmaks pärjati Tabasalu Ühisgümnaasiumi minifirma J.B.A.A – Arina Laanemets, Anna Sepman, Johanna Brita Uusmees, Ruth Kübard ja Elis Reitalu, juhendaja Krista Savitsch ja mentor Kari Maripuu. Tüdrukud toodavad erinevaid kreeme ning vannitooteid – just selliseid nagu nad ise tahavad kasutada!

Teise koha sai kaardimängu Krutskitega Tsiga välja mõelnud Värska Gümnaasiumi minifirma Vigurvänt, kuhu kuuluvad Anete Vabarna, Maia Mustimets, Alic Koppel ja Krete Auser, juhendaja Pille Kruustik. Põnev Musta Notsu sarnane kaardimäng aitab lisaks meelelahutusele õppida ka seto keelt ja kultuuri. Kolmanda koha teenis väga ilusaid käsitöökarpe valmistav minifirma Kuldne Kolmik Misso Koolist, kooseisus Anita Erik, Keidi Fomotškin ja Krissandra Rebaste, juhendaja Külli Rood.

Pilte näed siit: www.facebook.com/media/set/

Võistlust rahastasid EAS Euroopa Sotsiaalfondist ja SEB pank.


Esimene Eesti parima minifirma võistlus
 

Seotud uudised

7. mail selgub juba 20. korda Eesti parim õpilasfirma

24. aprill 2015

Keskkooliõpilastele mõeldud õpilasfirma programmi tänavune parim selgub 7. mail Tallinnas Mektory keskuses. Sel aastal tegutses Eestis 230 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ja tähendab, et praktilise ettevõtluskogemuse…

Eesti parim õpilasfirma 2013 on Kolm Põrsakest

27. aprill 2013

24. aprillil toimus Haapsalu Kultuurikeskuses 17. Eesti õpilasfirmade võistlus mille korraldas JA Eesti koostöös Swedbanki ja Läänemaa Arenduskeskus SA-ga. Tihedas konkurentsis valiti parimaks õpilasfirma Kolm Põrsakest Hugo Treffneri…