Global Money Week 2015 tähistamine Eestis

Global Money Week 2015 nädalat tähistati Eestis loomekonkursiga "Save today. Safe tomorrow".  Rakvere Gümnaasiumis toimus 11. märtsil ka samanimeline konverents. Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis tähistati nädalat võistlusega "Idee teoks 2015".

Konverentsil tutvustas LHV Panga jaepanganduse juht Andres Kitter noortele säästmise võimalusi. „Tavaline säästja peaks valima instrumendid, mis on talle arusaadavad, ei tasuks kohe hakata tegelema kunstiteoste või luksusautodega. Valige alustuseks hoiused või fondid“ andis Andres Kitter nõu. Finantsturgude mõjust majandusele ja ettevõtetele kõneles Redgate Capital vanempartner Aare Tammemäe. Ta selgitas, pangandusturg on Eestis tugev, kuid kapitaliturud veel noored ja arenevad. Tammemäe soovitas säästa kogu vaba raha ja pidada seejuures eelarvet. Swedbanki investeerimise ja kindlustuste tugiteenuste osakonna valdkonnajuht Kadri Rumm selgitas, et õigeid otsuseid ei ole olemas, sest sa ei tea kunagi, mis on nurga taga. „Kõige olulisem on proovida ja leida seeläbi enda tee“ pani Kadri Rumm noortele südamele. Päeva võttis kokku Keskkonnaministeeriumi personaliosakonna peaspetsialist Mairi Vinogradov, kes rõhutas, et hobid ja huvid räägivad inimese kohta rohkem kui me arvata oskame.

Loomekonkursile esitati seitseteist raha kasutamist ja säästmist ning seeläbi tulevikus majandusliku kindlustunde tagamist kajastavat loometööd, sh videoklipid, joonistused, kirjatööd õppijatelt vanuses 7-24 aastat. Konkursil plakatiga „Kui ostad, siis kulub“ osalenud Konguta Kooli IV klassi õpilane Kaimo Rusalepp selgitas „Parem on raha hoida ning osta ainult asju, mida vaja on. Samuti ei tohiks kohe oma kogutud raha raiskama minna poodi, vaid olema mõistlikud. Ükskõik kui palju raha inimestele anda, ikka nad tahavad rohkem. Loodan, et varsti inimesed mõistavad, et parem on raha säästa“.  Jana Katre Ojasoo Tapa Gümnaasiumi IV klassist esitas projekti Säästuvalgus. „Selle projekti eesmärk on päikesepaneelide abil säästa elektrienergiat. Minu arust kulutab Tapa Gümnaasium liiga palju raha valgustamisele. Kui minu projekt heaks kiidetakse, siis loon ma oma fondi nimega Säästuvalgus, kuhu iga meie kooli õpilane saab anda oma panuse jättes aastas kaks krõpsupakki ostmata ja annetaks selle raha minu fondi. Siis saab juba paari aastaga hakata päikesepaneele paigaldama” põhjendas Jana Katre. Lühifilmi “Taaskasutus” autorite Maris Mirti, Krislin Ujoki ja Kristiina Aava sõnul oli konkursil Save today. Safe tomarrow osalemine nende jaoks oluline seetõttu, et see oli õppimise koht – mõelda majanduslikult kasulikult, seejuures unustamata keskkonna säästmist.

Kõiki osalejaid premeeriti Eesti Pangaliidu ja liikmespankade, Eesti Panga, Europe Direct Lääne-Virumaa, Ettevõtlusteater MTÜ ja teiste partnerite poolt välja pandud auhindadega. Loomekonkursi Save today. Safe tommorrow läbiviimist ja samanimelise konverentsi korraldamist toetasid Rahandusministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Pangaliit ja Lääne-Viru Maavalitsus. Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis toimus 12. märtsil koostöös Ettevõtlusteater MTÜga ja Global Money Week 2015 egiidi all võistlus Idee teoks. Rahvusvaheline finantskirjaoskust edendav organisatsioon Child and Youth Finance International (CYFI) viib igal aastal läbi Global Money Weeki, mis käesoleval aastal toimub ajavahemikus 9-17.03.2015. Global Money Week 2015 tähistamise koordineerija Eestis on Ettevõtlusteater MTÜ koostöös parteritega.

Rohkem informatsiooni Piret Põld, piretpold@gmail.com

Fotod: Jaanus Lekk


Tapa Gümnaasiumi IV klassi õpilased ja õpetaja Elle Kivisoo tunnustamine


Maris Mirt, Krislin Ujok ja Kristiina Aav Rakvere Ametikoolist lühifilmi "Taaskasutus" autorid


LHV jaepanganduse juht Andres Kitter
 

Seotud uudised

Global Money Week 2016 tähistamine Eestis

21. märts 2016

15. märtsil toimus Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuses säästmisteemaliste mängude konkursi Take part! Save smart! võidutööde autorite autasustamine, kõigi osalenute tunnustamine ning konkursi võitnud mängude tutvustamine. Tänuürituse avasõnad lausunud…