ENTRUM Virumaa on lõpusirgel – kes pälvib Eesti ettevõtlikumate koolinoorte tiitli sel aastal?

Veebruari lõpus leiab aset Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM Virumaa hooaja viimane õppesessioon. Läbi saab neli kuud väldanud inkubatsiooniprogramm, kus nii Lääne- kui ka Ida-Virumaa noored koostöös oma ala spetsialistidega on arendanud oma ettevõtlikke ideid ning omandanud ideede elluviimiseks vajalikke oskusi ja teadmisi. Juba 9. märtsiks 2015 ootab ENTRUM-i hindamiskomisjon koolinoorte start-up´ide loodud teenuste ja toodete prototüüpe ning müügitulemusi.

Möödunud sügisel startinud ENTRUM Virumaa 2014/2015 hooaja konkursile ja arenguprogrammi olid oodatud osalema Ida- ja Lääne-Virumaa 13-19 aastased koolinoored, kelle ettevõtlikud ideed kuulusid inseneeria, IKT, energeetika, põlevkivitööstuse, loomemajanduse ning teenusmajanduse valdkonda. Prioriteetsete valdkondade määratlemisel lähtuti Virumaa ja kogu Eesti arenguperspektiividest.

Kokku esitasid noored 135 start-up´i ideed, millest 90 parimat pääsesid peažürii otsusega ENTRUM inkubatsiooniprogrammi, et koos mentorite ja oma ala spetsialistidega oma ideid edasi arendada. Inkubatsiooniprogrammi lõpuks peavad noortel olema välja arendatud oma toodete ja teenuste prototüübid, mille alusel sõelub hindamiskomisjon omakorda välja 30 parimat, kes jätkavad pinevat võistlust Eesti ettevõtlikemate koolinoorte 2015 tiitli nimel. 30 finalisti kuulutatakse välja 31. märtsil 2015.

7.- 28. aprillini saab rahvas hääletada ka oma lemmiku start-up´i poolt, kuid tiitliväärilise start-up´i selgitab välja peažürii, kes pärast 14. aprillil toimuvat ENTRUM Superfinaali start-up´idele oma lõpliku hinnangu annab. Eesti ettevõtlikumad koolinoored 2015 tiitel antakse üle mai alguses toimuval ENTRUM auhinnagalal ning seda teeb Eesti president Toomas Hendrik Ilves isiklikult.

Pineva ENTRUM lõpufaasiga ning uudiste ja sündmustega kursis olemiseks külasta ENTRUM-i veebilehte www.entrum.ee ning Facebooki Noorteprogramm ENTRUM.

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13. -19. aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima, pakkudes neile oma ettevõtlike ideede teostamisel toetavat mentorprogrammi, kaasates ka ettevõtlusinkubaatoreid, regionaalseid arenduskeskusi ja kohalikke omavalitsusi. Tehes aastatel 2010-2015 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores ning toonud ellu üle 600 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

Seotud uudised

Selgunud on ENTRUM Virumaa 2014/2015 finalistid

1. aprill 2015

ENTRUM Virumaa hooaeg on lõpusirgel! Pärast neljakuulist inkubatsiooniprogrammi on selgunud 30 edukamat start-up´i, kes pääsevad ENTRUM superfinaali oma ideede teostamise tulemusi pitšima. ENTRUM superfinaal toimub 11. aprillil Tartu…