Selgusid Ajujahi 40 edasipääsejat

15.-16. novembril esitlesid Ajujahil 100 hulka pääsenud meeskonnad Ülemiste City´s oma ideid, kelle hulgast valiti 33 ideed lisaks 7 meeskonnale, kes juba varasematelt konkurssidelt tagasid edasipääsu 40 parima hulka.

EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul on Ajujahile esitatud ideede läbimõeldus läinud iga aastaga aina paremaks. “Selleks, et tänavu Ajujahi 100 parima hulka jõuda, oli vaja saavutada kõrgem punktisumma kui näiteks eelmisel aastal. Olen veendunud, et välja valitud 40 idee hulgas on mitmeid elujõulisi ettevõtmisi, mille edust kuuleme juba õige pea,” lisas Tomberg.

Staažikas Ajujahi žüriiliige ja SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik ütles, et sel aastal on valdkondlik laiapõhjalisus suurem kui kunagi varem. “Tänavused ideed on väga mitmekesised ja üsna seinast seina,” ütles Maasik. “Paljud ideed on konkreetse visiooniga ning tiimidel on olemas arusaam, kuhu võiks jõuda. Kahe päeva jooksul on olnud väga huvitavaid ja maailmamuutvaid mõtteid,” lisas Mart Maasik.

Juba varasemalt on taganud Ajujahi koostööpartnerite korraldatud erinevate konkursside (Garage48, Tehnohack, Team Lab jt) ja Ajujahi kevadvooru kaudu koha 40 parima hulka 7 ideed: Psühhobuss, Extra Leg, Maalermeistri loodusvärvid, Smart Treadmill, GlamCall, Responso ja DonateIT. Tänavuse hooaja Ajujahi 40 edasipääsenud meeskonna nimed leiab veebilehelt www.ajujaht.ee.

Kahe päeva jooksul ideid hinnanud žüriisse kuulusid Mart Maasik, Anu Puusaag, Mart Einpalu, Rauno Klettenberg, Peeter Kutman, Aleksander Tõnisson, Martin Gorosko, Eva Leemet, Juta Kuhlberg, Andrus Aljas, Siim Espenberg, Krista Kink, Mariel Akkermann, Anneli Lepp.

EASi poolt ellu kutsutud ettevõtluskonkursi Ajujaht partner on SEB ning suurtoetaja Nortal. Konkursi meediapartner on arileht.ee ning ruumipartner Eesti Hotellide ja Restoranide Liit. Ajujahi toetajate hulka kuuluvad: Advokaadibüroo Borenius, Buildit, Deloitte, EBS, Levira, Nasdaq Tallinn, Pärnu linn, Solaris, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Tartu Loomemajanduskeskus, Tehnopol ja Ülemiste City.

Allikas: EAS uudised 16. november 2014

Seotud uudised

Ajujahi sada edasipääsejat on selgunud

5. November 2014

Ajujahile esitatud 300 ideest on tänaseks välja valitud 100, mida meeskonnad hakkavad 15.-16. novembril žüriile esitlema. Ajujahi TOP40 selgub 16. novembri õhtuks. Edasipääsejate hulka on arvestatud ka need…

Ajujahi võidule pürgib 300 äriideed

31. October 2014

Äriideede konkursile Ajujaht esitati 300 äriideed, mis hakkavad võistlema 50 000-eurosele auhinnafondile. Ajujahti korraldab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest, konkursi partner on SEB ning suurtoetaja Nortal. EASi ettevõtlus- ja…

Ajujahi alanud hooaeg ootab ettevõtlikke ideid

16. September 2014

Alanud on äriideede konkursi Ajujaht uus hooaeg, mille võitjaid ootab 2015. aasta kevadel 50 000-eurone auhinnafond. EAS korraldab Ajujahti Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest, konkursi partner on SEB. EASi juhatuse…