“Nohikud ratastel” otsivad uusi koole, mida külastada

"Nohikud ratastel" on projekt, mille käigus külastatakse Eesti väiksemate asulate koole. Ühe tuuriga külastatakse nädala jooksul kuut kooli ning tutvustatakse 6.-12. klassi õpilastele kõige uuemat ja vingemat tehnoloogiat, saab lugeda Koolielu.ee portaalis.

"Nohikud ratastel" (Geeks on Wheels) sündis 2013. aastal Microsofti Partnertudengite programmi raames. Uuel õppeaastal on nohikud taas startimas järgmisele tuurile ning otsivad uusi koole, mida külastada. 

Millega on tegu? 

"Nohikud ratastel" on projekt, mille eesmärk on teavitada IT-maailmast noori, kellel igapäevaselt sellele ligipääs kehvem. Näidata ning anda teada kõikidest huvitavatest võimalustest ja rõõmudest, mida IT abil saavutada.  Lisaks näidata, et IT-d saab väga edukalt ära kasutada koolis paremini hakkama saamiseks, mitte ainult mängimiseks ja sotsiaalmeedia kasutamiseks. Väljaspool pealinna elavate noorteni, keda IT huvitab, ei levi info alati nii hästi. Tuuriga soovitakse teavitada võimalustest ja innustada noori ITga seotud ametite ja -hariduse kohta infot otsima.  Eelnevalt on nii noortelt endilt kui ka õpetajatelt saadud tohutult palju positiivset tagasisidet ning seega on nohikutel plaan viia oma projekt veel rohkematesse koolidesse. 

Projekti koduleht on siin. Avalduse saab esitada 25. maini 2014 esitada siin.

Seotud uudised

Euroopa noorte FutureLab Europe ootab uusi osalejaid!

2. veebruar 2015

FutureLab Europe (FLE) ehk Euroopa tulevikulabor on üle-euroopalise kodanikuühenduste võrgustiku European Alliance for Democratic Citizenship projekt, mis kutsub 20-30-aastaseid teraseid ja tegusaid noori tuleviku-Euroopa kujundamisel kaasa lööma. FLE…

Euroopa noorte FutureLab Europe ootab uusi osalejaid!

1. veebruar 2013

Kui tahad Euroopa Liitu paremini tundma õppida, poliitikute ja analüütikutega väidelda ning koos eakaaslastega tuleviku-Euroopa poliitikaid mõjutada, siis tule osale FutureLab Europe programmis! Avatud Eesti Fond kutsub 20–30-aastaseid…