Eesti parim õpilasfirma on DK koolitus Tallinna Õismäe Vene Lütseumist

23. aprillil selgusid Tartus Ahhaa keskuses Eesti parimad õpilasfirmad.  Eesti võistlusele pääses rohkem kui kahesajast sel aastal registreeritud õpilasfirmast 16 kõige tugevamat. 

Võitjaks tunnistas žürii Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpilasfirma DK Koolituse  koosseisus Dajana Grasman, Diana Tanaga ja Karina Kabrits. Nende juhendaja on Niina Sidorenko.


Pildil DK Koolitus liikmed. Foto Junior Achievement Eesti

DK koolitus pakub nii eesti kui vene keeles suhtlemiskoolitusi lastele. Seni läbiviidud koolitused on saanud väga positiivse tagasiside ning neiud soovivad oma ettevõtmisega kindlasti jätkata ka edaspidi. DK Koolituse liikme Dajana Grasmani sõnul tuli võit neile suure üllatusena, sest väga tugevaid konkurente oli palju. Hoolimata sellest, et mõne konkurendi kasuminumbrid olid suuremad, otsustasid neiud panustada ühiskonnas vajaliku tegevuse peale ning nende pühendumust saatis ka edu.

Teise koha pälvis kõrvaklappide kinnitamisklipse tootev õpilasfirma EasyClip, kooseisus Pille-Riin Paas, Mari Helen Štarkov ja Sylvia Krupp. Tallinna 21. Koolist, juhendaja Hendrik Hindov. Vaata lisa siit.

Kolmanda koha sai Tallinna Reaalkooli firma Sants koosseisus Kaarel Kotkas, Uku Tammet, Rainer Urmas Maine, Kätlin Tammiste ja Jörgen Jõulu. Juhendajad Ene Saar ja Riin Saar.  Loe lisa siit.

Lisaks esikolmikule anti välja ka eriauhindu. 

Coca-Cola sotsiaalse vastutustunde auhinna võitis õpilasfirma The Stories, Tallinna Linnamäe Vene Lütseumist, juhendaja Pavel Vassiljev. Õpilasfirma korraldab müstilisi ja legendidest tulvil ekskursioone Tallinna vanalinnas.

Ernst&Young eriauhinna sai õpilasfirma LUXvalgus Värska Gümnaasiumist, juhendaja Helena Kudre. LUXvalguse tooteks on pitsilised lambikuplid. Loe LUXvalguse kohta siit.

Rahva lemmikuks sai JA Eesti Facebooki lehel kõige enam hääli – 758 häält – kogunud õpilasfirma Sants. Võitjafirma sõidab Swedbanki kulul külastama Rootsi reklaamiagentuuri. Samuti pälvis Sants JA vilistlasorganisatsiooni SENT eripreemia.

Ahhaa keskuse eriauhinna sai DK Koolitus.

Junior Achievement Eesti direktori Epp Vodja sõnul on suur rõõm näha, et õpilasfirmade tase on igal aastal järjest tõusnud. „Eesti õpilasfirmade seast on tulnud palju Euroopa tippe – Euroopa õpilasfirmade võistlusel on viimase kümne aasta jooksul esikolmikusse tuldud viiel korral, neist kahel korral lausa võidetud. Selle näitajaga on Eesti terve Euroopa kõige edukam riik! Viimastel aastatel on aga ka Eestisisene tase aina enam ühtlustunud – kõik tugevad õpilasfirmad ei pruugi Eesti võistlusel isegi esikolmikusse jõuda, võistluse võit tähendab aga kohta Euroopa absoluutses tipus!“

Euroopa õpilasfirmade võistlus toimub sel aastal 25. korda ning esmakordselt näeb Euroopa paremikku Eestis –  võistlus toimub juulis Tallinnas. Järgmine võimalus tutvuda õpilasfirmadega on aga juba 1.mail Tallinnas Vabaduse väljakul, kus Euroopa päeva tähistamise raames toimub ka laat, kus õpilasfirmad oma tooteid pakuvad. Midagi vajalikku ja põnevat leiab sealt endale igaüks!

Eesti õpilasfirmade võistlust toetasid Swedbank, Viking Line, Ernst&Young,Tartu linn ja Tartu Ärinõuandla, Coca-Cola, Äripäev, Playtech. Eesti parima õpilasfirma rõivastab Euroopa võistluseks esinduslikuks ja moodsaks Baltika brändide kauplus Moetänav. 
Õpilasfirma programmi suurtoetaja on Swedbank.

Vaata ka pilte!

Lisainfo:

Kaarel Kallas
JA Eesti kommunikatsioonijuht

Seotud uudised

Eesti parim õpilasfirma 2013 on Kolm Põrsakest

27. aprill 2013

24. aprillil toimus Haapsalu Kultuurikeskuses 17. Eesti õpilasfirmade võistlus mille korraldas JA Eesti koostöös Swedbanki ja Läänemaa Arenduskeskus SA-ga. Tihedas konkurentsis valiti parimaks õpilasfirma Kolm Põrsakest Hugo Treffneri…

7. mail selgub juba 20. korda Eesti parim õpilasfirma

24. aprill 2015

Keskkooliõpilastele mõeldud õpilasfirma programmi tänavune parim selgub 7. mail Tallinnas Mektory keskuses. Sel aastal tegutses Eestis 230 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ja tähendab, et praktilise ettevõtluskogemuse…