Eesti õpilasfirma 2014 finaalvõistlus toimub 23. aprillil Tartus Ahhaa keskuses

Võistlustulle astuvad 16 õpilasfirmat, kes on finaali pääsenud oma tegevusaruande ning aktiivse tegutsemise põhjal. Tänavune võistlus on eriti tihe, tugevaid firmasid on Eesti erinevaist paigust. Toredamad ideed on juhutööde vahendusportaal, suhtluskoolitused algkoolilastele, müstilised ekskursioonid Tallinna vanalinnas, raamatust valmistatud riiul ja peidukarp, kõrvaklapi juhtmete kinnitamiseks mõeldud klips, mida noored on müünud üle tuhande tüki, triiksärkidest põlled jm. Tugevaid teenuseid on samuti: finaalis on väljas lisaks nimetatutele ka koolikohvik ja fototeenus. Finalistidega saate tutvuda ning lemmikule oma hääle anda SIIN.

Võistlusel esitlevad õpilasfirmad oma firmat ja tegevust 4-minutilise presentatsiooniga, müüvad oma toodet või teenust ülespandud müügistendi juures ning vestlevad žüriiga. Parim selgub nelja etapi kokkuvõttes, arvestatakse ka varem esitatud aruannet.

Õpilasfirmasid hindab 11-liikmeline žürii, kuhu kuuluvad nii ettevõtjad kui ettevõtete juhid ja spetsialistid, teiste hulgas meditsiiniettevõtja Indrek Kask, Swedbanki korporatiivpanganduse juht Tauno Vanaselja, Viking Line’i tegevjuht Inno Borodenko, Tarmeko Metalli juhataja Olev Allik jt. Žüriid juhib JA Eesti nõukogu esimees ja Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik, kes on rahvusvahelise žürii eesotsas ka suvel Tallinnas toimuval Euroopa õpilasfirmade võistlusel.

Eesti õpilasfirmade võistlus on avatud huvilistele! Kell 9.30 – 11.15 toimuvad Ahhaa keskuse seminariruumis õpilasfirmade esitlused. Õpilasfirmade stendivoor, mil õpilasfrimad tutvustavad oma tooteid ja teenuseid žüriile ja teistele huvilistele, toimub kell 13.00– 15.00. Õpilasfirmade stendid on Ahhaa keskuses uudistamiseks avatud kogu päeva jooksul. Eesti parim õpilasfirma, kes esindab Eestit 35 konkurendi seas 22.-25. juulil Tallinnas toimuval Euroopa õpilasfirmade võistlusel, kuulutatakse välja kell 16 algaval auhinnatseremoonial.

Eesti õpilasfirmade võistlust toetavad Swedbank, Tartu linn ja Tartu Ärinõuandla, Viking Line, Ernst&Young, Baltika, Coca-Cola, Playtech. Õpilasfirmade programmi suurtoetaja on Swedbank.

Lisainfo www.ja.ee

Seotud uudised

23. aprillil selgub Eesti parim õpilasfirma 2014!

14. aprill 2014

Tutvu Eesti paremikuga siin ning investeeri oma lemmiku ideesse. LIKE! Rahvahääletusel parimaks tunnistatud õpilasfirma sõidab külla Rootsi turundusagentuurile. Ahhaa keskuses astuvad 23. aprillil võistlustulle 16 õpilasfirmat, kes on…

7. mail selgub juba 20. korda Eesti parim õpilasfirma

24. aprill 2015

Keskkooliõpilastele mõeldud õpilasfirma programmi tänavune parim selgub 7. mail Tallinnas Mektory keskuses. Sel aastal tegutses Eestis 230 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ja tähendab, et praktilise ettevõtluskogemuse…

Eesti õpilasfirma käekellad Euroopat vallutamas

28. juuli 2015

Sel nädalal selgub Saksamaal Berliinis Euroopa õpilasfirmade võistlusel Euroopa parim õpilasfirma. Võistlusele sõidavad oma äriideid esitlema 38 riigi parimad õpilasfirmad. Eestit esindab Tartu Miina Härma Gümnaasiumi õpilasfirma Wooch.…