Ettevõtluskonverents Idee teoks tähistas 11. ja 12. märtsil Global Money Week 2014 Eestis

11. märtsil õppisid Lääne-Virumaa õpilased, õpetajad ja õppejõud "Minu raha päeval" rahatarkust. Finantsinspektsiooni, NASDAQ OMX Tallinna börsi ja Pangaliidu esindajad selgitasid igapäevaste rahaasjade planeerimise vajalikkust ja kindlustamise põhimõtteid. Arutati igapäevaste pangateenuste, laenamise, säästmise ja pensionite teemadel, päeva kokkuvõtteks koostasid õpetajad ja õppejõud rahateemalise ülesande ja tutvustasid seda teistele.

Ettevõtlusteater MTÜ meeskond oli ette valmistanud Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli tudengid, kes juhtisid õpilastevahelisi arutelusid ja rühmatöid. Õpilased võtsid õpitu kokku värvikate kollaažide ja viktoriiniga. Minu raha päeva lõpetas metoodik Diana Tandru ettekanne erinevate ainete õpetamise võimalustest teatri vahendeid kasutades.

Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli tudengi Siim Reedo sõnul on Minu raha päev igati fun ja annab hulgaliselt kogemusi. Getter Anett Arro Vinni-Pajusti gümnaasiumist tõdes, et tegemist on väga laheda projektiga. Raha tuleb säästa, kuid veelgi olulisem on investeerida!

12. märtsil toimus Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis võistlus "Idee teoks 2014", kus konkureerisid ettevõtlike tudengite äri- ja sotsiaalsed ideed ning äriplaanid. Esitluste vahel astusid sõnavõttudega üles žürisse kuuluvad kohalikud ettevõtjad ja organisatsioonide esindajad. Kogenud hindajad andsid noortele nõu, soovitades selgelt määratleda sihtgrupp ja mõelda julgelt välisturgude peale.

Tugevaima äriplaani "Plantest Puukool OÜ" esitas Andre Talu.

Parimaks sotsiaalseks ideeks hinnati Mariann Kase ja Maaren Tammemaa "Find your Heart", mis osutus ka publiku lemmikuks. Äriideede kategoorias võitsid Siim Reedo ja Raul Rajang ideega "My Best Pet", noormeeste loodav internetiplatvorm loeti ühtlasi kõige innovaatilisemaks ideeks.

Ettevõtlusteater MTÜ koordineeris koostöös Lääne-Viru Rakenduskõrgkooliga Global Money Week 2014 tähistamist Eestis rahvusvahelise partnerorganisatsiooni Child and Youth Finance International egiidi all.

Käesoleval aastal on algatusega ühinenud rohkem kui 100 riiki ja 8 miljonit noort üle maailma. Konverentsi läbiviimist toetasid Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Lääne-Viru maavalitsus ja Lääne-Viru Arenduskeskus.

Rohkem informatsiooni Ettevõtlusteater MTÜ juhatuse liige Piret Põld, piretpold@gmail.com

Fotod: Piret Põld

Seotud uudised

Global Money Week 2015 tähistamine Eestis

13. märts 2015

Global Money Week 2015 nädalat tähistati Eestis loomekonkursiga "Save today. Safe tomorrow".  Rakvere Gümnaasiumis toimus 11. märtsil ka samanimeline konverents. Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis tähistati nädalat võistlusega "Idee teoks 2015".…

Global Money Week 2016 tähistamine Eestis

21. märts 2016

15. märtsil toimus Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuses säästmisteemaliste mängude konkursi Take part! Save smart! võidutööde autorite autasustamine, kõigi osalenute tunnustamine ning konkursi võitnud mängude tutvustamine. Tänuürituse avasõnad lausunud…