Maailma suurima ärijuhtimisvõistlus GLOBAL MANAGEMENT CHALLENGE on sillaks ettevõtete ja tudengite vahel

 
Eelmisel sügisel said 99 Eesti tudengit esmakordselt võimaluse osaleda maailma suurima ärijuhtimisvõistluse Global Management Challenge (GMC) eelvoorus. Kuus parimat võistkonda pääsesid automaatselt põhivõistlusele, kus mõõtu võetakse juba tuntud ettevõtetega. Oma võistkonnad on välja pannud, näiteks, Danske Bank, Proekspert, Oracle, Coca-Cola Hellenic, DSV jpt. Põhivõistluse, mis kestab 10. veebruarist kuni 16. märtsini, võitnud võistkond sõidab aprillis esindama meie riiki GMC rahvusvahelisele finaalvõistlusele, mis seekord toimub Venemaal Sochis.

Global Management Challenge Estonia esindajate Kristi Kaarenperki ja Lea Adrikorni sõnul on ettevõtmise missiooniks anda omapoolne panus Eesti ärikeskkonna arengusse, võimaldades Eesti tänastel ja tulevastel ärijuhtidel arendada ning kinnistada oma oskusi maailma populaarseima simulatsioonitreeningu abil. „Lühidalt on tegemist unikaalse kombinatsiooniga väga kaasahaaravast treeningust ning rahvusvahelisest võistlusest. Kõik toimub virtuaalselt ja võistkondadel on võimalus 5-nädalase tsükli jooksul juhtida suurt rahvusvahelistel turgudel tegutsevat virtuaalset ettevõtet. Simulatsioon annab hea võimaluse katsetada erinevaid strateegiaid, mida päris ettevõtte puhul oleks teha ehk liiga kulukas või ajamahukas. Ühesõnaga saab võtta riske reaalselt riskimata!“, räägivad korraldajad. 

Algselt Shotimaal asuva Strathclyde´i ülikooli teadlaste poolt välja töötatud ärisimulatsioonil põhinev juhtimismäng on tänaseks kasvanud maailma suurimaks ärijuhtimisvõistluseks, kus osaleb rohkem kui 500 000 ärijuhti ja sadu kõrgkoole üle maailma.  Eesti ettevõtted osalevad võistlusel kolmandat aastat. Sügisel toimunud tudengivõistlus oli aga Eestis esmakordne. Kuna osalema tuldi peaaegu kõikidest Eesti kõrgkoolidest ning osalejate tagasiside oli suurepärane, siis usuvad korraldajad, et nad on õigel teel. Tudengid kinnitasid, et GMC juhtimissimulatsioon võimaldab rakendada kõrgkoolis omandatud teoreetilisi teadmisi praktikas.  „Soovime tudengivõistluse abil luua silla ettevõtjate ja tudengite vahele ning kutsuda ettevõtteid üles märkama ja toetama meie ettevõtlikke noori. GMC ärijuhtimissimulatsioon on efektiivne vahend õppimiseks, kogemuste saamiseks, meeskonnatöö harjutamiseks. Lisaks annab võistlus osalejaile võimaluse panna ennast proovile rahvusvahelises konkurentsis. Ettevõtetele annab GMC võimaluse märgata ning innustada andekaid ettevõtlikke noori ning leida seeläbi kasvõi järelkasvu oma ettevõttesse.“, räägivad korraldajad. Järgmine tudengivõistlus leiab aset 2014. sügisel, ettevalmistused on juba alanud.

Selleks võistluseks on endale ettevõtete näol mentorid leidnud kolm tudengivõistkonda. Omapoolse abikäe on ulatanud Coca-Cola Hellenic ja CV Keskus ning kogemustega juht Hindrek Männik.

Hoiame kõigile 16 võistkonnale, kes praegu võistlustules, pöialt!

Lisainfo GMC kohta: www.gmcestonia.ee, www.worldgmc.com
 

Seotud uudised

Global Village – jalutuskäik mööda maailma

4. veebruar 2014

Kas oled mõelnud, kuidas elavad inimesed Brasiilias, Horvaatias, Rumeenias, Ukrainas, Hiinas või muudes maailma paikades? Soovid teada, mis on näiteks nende rahvustoit või muu omapära?  8. veebruaril on…