Toila valla noored tegid kohalikule spaale reklaamvideod

Toila Spa kutsus kohalikud noored endale appi ja palus neilt valmistada kaks reklaami spaa võimaluste tutvustamiseks. Projektis lõid kaasa ka võrgustiku "Unistused ellu!" uus partner Voka Avatud Noortekeskus ja Ida–Viru Ettevõtluskeskuse algatused Turismiklaster ja "Ettevõtlik kool"

Toila Gümnaasiumis tegutseb netitelevisoon, mis kannab nime TGTV. Noorte üllatuseks olid nende tegemised jõudnud ka kohaliku ettevõtja kõrvu ning ühel sügispäeval läksidki noored toreda seltskonnaga Toila Spa Hotelli terme ja minigolfi rada filmima.

"Meie, Toila valla noored arvame, et kõige tõhusam viis õppimiseks on läbi praktiliste tegevuste. Meile väga meeldis, et Toila Spa usaldas täielikult meie nägemust ning andis meile vabad käed videode sisu ülesehituse osas. Mingisuguseid piire meile ei seatud ning meie arvamust hinnati," räägib kõigi projektis osalenud noorte nimel Liina Murd. "Arutasime omavahel, et võiks läbida enne filmima asumist mõne sellealase koolituse, aga ajanappuse tõttu me seda teha ei saanud. Alles hiljem tekkis selleks võimalus ja käisimegi Tallinnas Mondo videokoolitusel ning õppisime palju uut ja põnevat juurde, lisab Liina Murd.

Filmiprojektis osalenud noored leiavad, et spaa pakkumise vastu võtmine ja selle teostamine oli neile väga väärtuslik kogemus ning nad on valmis ka tulevikus sarnaseid asju tegema.

"See on hea tunne, kui noorte arvamus on täiskasvanute jaoks oluline ning muidugi on hea meel oma kodukoha heaks midagi ära teha," nendib Liina Murd.
 

Toila valla tegusad noored Kati, Liina, Getter Marii, Elisabeth, Airiin, Elise, Aleksander, Fred-Georg, Daniil, Kelli ja Raigo osalesid nendes reklaamides.

 

Toilas ollakse noortega koostööst saavutatud tulemuse üle väga rahul. Alates videote valmimisest on neid näidatud spaa sisetelevisiooni ekraanidel ja seda vaheldumisi professionaalide poolt tehtud filmidega. Kliendid on andnud neile filmidele positiivset tagasisidet!

Toila Spa ja Ida-Viru Ettevõtluskeskus on juba arutanud, kuidas edaspidigi kaasata noori nii, et rahul oleksid mõlemad pooled ja noortel oleks ka põnev uusi asju proovida. Peagi toimuval turismimessil Tourest 2014 plaanitakse pakkuda noortele võimalust minna messihalli Ida-Virumaa stendi vabatahtlikena tööle. „Noored on oma kodukoha fännid ja meie loodame neid siia „kinnistada“ nii, et nad tulevikus  siia tagasi tuleksid. Tõsi on ka see, et noored oskavad omaealistele kõige paremini läheneda ja praegused messikülastajad on tulevased pereinimesed. Kuna meie noored on kodukandi „turismitooteid“ omal nahal proovinud, oskavad nad nendest ka huvitavalt rääkida. Samas saab messilt ka uusi teadmisi ja võib-olla tekib ideid tulevase ametivaliku osas,“ räägib Toila Spa müügijuht Kärt Purga.

Voka Avatud Noortekeskuse juhataja Merle Harjo ütleb, "Spaale reklaamide tegemine, MTÜ Mondo videokoolitusel osalemine ja meie noortekeskuse projekti VANK visuaalse poole loomine on noorte huvi selle valdkonna vastu märgatavalt tõstnud.  Pärast seda kui videod olid mõnda aega sotsiaalvõrgustikes levinud, andis Ida-Viru Ettevõtluskeskuse (IVEK) ettevõtliku hariduse konsultant Mariliis Randmer noortele ka õpetlikku tagasisidet, kuidas videode kättesaadavust ja mõju hinnata.

"On äärmiselt positiivne, et IVEK näeb noortes potentsiaali kohaliku elu mitmekesistamisel ja hea maine kujundamisel," nendib Merle Harjo. "Noortekeskuse eestvedajana pean oluliseks, et noortes nähakse järjest enam ressurssi, mitte probleemi. Noorte kaasamine ei tohi kindlasti olla pelgalt mingisugustes tegevustes osalemine, vaid noori tõepoolest nähakse võrdväärsete partneritena. Noortel peavad olema võimalused ise välja mõelda, ise katsetada ja ise uut väärtust luua. Täiskasvanute roll on noori nende vahval rännakul omapoolse kogemusega toetada ja julgustada."

Seotud uudised

Ettevõtlikud noored unistavad taimetoidu rattakohvikust

10. April 2015

Rattakohviku avamise idee on sündinud unistusest pakkuda tervislikku toitu väga põneval ja uudsel viisil. Meie missiooniks on pakkuda väärtust, mida hetkel turul ei eksisteeri. Soovime pakkuda tervislikku ja…

Ettevõtlikud noored soovivad avada taimetoidurestorani Inspiratsioon

24. September 2012

Taimetoidurestoran Inspiratsioon on ettevõtlike noorte poolt rajatav sotsiaalne ettevõte. Eesmärk on avada oma unistuste taimetoidu buffee restoran Tallinna südames. Igal aastal suureneb taimetoitlaste arv märkimisväärselt ning paljude turistide…