Põhja-Eesti noored algatasid 171 ettevõtlikku ideed

Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede arenguprogrammi ja konkursiga ENTRUM liitunud Põhja-Eesti noored algatasid tänavu rekordilised 171 ettevõtlikku ideed, mida nad asuvad järgneva viie kuu jooksul inkubatsiooniprogrammis arendama, lootuses võita ENTRUM konkursil “Eesti kõige ettevõtlikumad koolinoored 2014” tiitel.

SA Entrum tegevjuhi Darja Saare sõnul näitab algatatud ideede arv, et Tallinna, Harjumaa, Järvamaa, Läänemaa ja Raplamaa noortel on potentsiaali ja tahtmist võtta Eesti elu paremaks muutmiseks midagi ette ning end teostada uute äri- ja sotsiaalsete teenuste ning toodete pakkumise kaudu. „ENTRUM-i missioon ongi toetada noorte potentsiaali arendamist ettevõtluseks vajalike teadmiste ja oskuste õpetamise, kasulike kontaktide jagamise, esimese kogemuse andmise ning turvalise keskkonna loomise kaudu. Juba viie kuu pärast saab Põhja-Eesti ligi 500 noort inimest, kes on suutelised märkama võimalusi Eesti elu paremaks muutmiseks ning valmis need muutused ettevõtluse kaudu ellu tooma,“ selgitab Saar.

ENTRUM neljanda hooaja 13-19-aastaste osavõtjate ideed pärinevad väga erinevatelt elualadelt: IKT ja inseneeria, sotsiaalne ettevõtlus, loomemajandus (disain), loome-majandus (muusikatööstus) ja teenusmajandus ja tootmine.

Tänavu osutus noorte seas kõige populaarsemaks IKT ja inseneeria majandusvaldkond, milles registreeriti kokku 43 ideed.

ENTRUM-isse registreeritud ideede statistika on järgmine: IKT ja inseneeria (43 ideed), sotsiaalne ettevõtlus (30), loomemajandus (disain) (28), loomemajandus (muusikatööstus) (41), teenusmajandus ja tootmine (29).

Maakondlikult jaotuvad ideed järgmiselt: Tallinn (42 ideed), Harjumaa (43), Järvamaa (30), Läänemaa (33) ja Raplamaa (23).

ENTRUM inkubatsiooni esitatud ideede lühikirjeldused asuvad ENTRUM programmi kodulehel: www.entrum.ee/ideed/.

Oma ideed kirja pannud tiimid pääsevad ENTRUM inkubatsiooni ehk neljakuulisesse koolitusprogrammi. Juba 22. märtsil 2014 esitlevad koolinoorte startupid avalikult oma toodete prototüüpe ning startupide käivitamise tulemusi Nokia Kontserdimajas. Koolitusprogramm kulmineerub ettevõtlikkusideede konkursiga, mille peaauhinna võitnud ideetiimi liikmetele annab EV President Toomas Hendrik Ilves 7. mail 2014 üle ”Eesti kõige ettevõtlikumad koolinoored 2014” tiitli.

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on kolmeaastase rotatsiooni põhimõttel tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlikkust rohkem kui tuhande viiesajas noores. Ida-Virumaa, Lõuna-Eesti ja Lääne-Eesti noored on programmi raames ellu toonud 346 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna 2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse algatuseks ja EMSL 2011. aasta konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks, 2013. aasta ülemaailmse kaubanduskodade konkursi parimaks noorte ettevõtlikkusprojektiks ja programm on 2013. aasta üle-Euroopalise vastutustundliku ettevõtluse auhinna võitja.

Lisainformatsioon:
Grete Roždestvenski
Pressiesindaja
SA Entrum
+372 53461506
grete@entrum.ee

http://www.entrum.ee/wp-content/uploads/KSP_0034.jpg

Seotud uudised

161 noort Eesti kõige ettevõtlikuma noore 2013 tiitli jahil

12. aprill 2013

21. märtsil 2013 esitles Pärnu Kontserdimajas oma esimeste ettevõtlike ideede käivitamise tulemusi 161 elluastujat. Kas Eesti ettevõtlikumate noorte 2013 tiitel sõidab Hiiumaale, Saaremaale, Viljandimaale või Pärnumaale selgub juba…

Eesti kõige ettevõtlikuma noore tiitlit jahib 161 noort

18. märts 2013

Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM poolt tänavu korraldatava ettevõtlikkusideede konkursi „Olen ettevõtlik!“ finaali pääses kokku 161 Hiiumaa, Saaremaa, Viljandimaa ja Pärnumaa noort 46 tiimist. 21. märtsil esitlevad…