Tartu Ülikool hakkab ettevõtlusõppes kasutama videoloenguid

Tartu ülikool hakkab ettevõtlusõppes kasutama oma õppejõudude videoloenguid, kus õppejõud räägivad alustava ettevõtja jaoks olulistel teemadel.

Videoloengute kasutamine TÜ õppetöös on uudne meetod, mis üheskoos seminaridega loob tervikliku ettevõtlusõppe paketi, märgib TÜ oma pressiteates. „Kui tavaliselt käivad tudengid kohal loengus, teevad kodus iseseisvalt ülesandeid ja grupitöid, siis TÜ ettevõtlusõpe saab olema vastupidine – kodus kuulatakse loenguid ja auditooriumisse tullakse grupitöid arutama,“ kommenteeris videoloengute innovaatilisust TÜ ettevõtluse lektor Mervi Raudsaar.

Raudsaare sõnul peaks uuendatud ettevõtlusõpe suurendama ennekõike noorte ettevõtlikku suhtumist ning julgustama neid oma valdkonnas ettevõtlusega alustama. Videod ongi loodud, et ettevõtlusõpe oleks kättesaadav kõigi erialade tudengitele.

„Videotes toome välja peamised teemad, millega nii ettevõtlusest huvitatud tudeng, alustav noor ettevõtja kui ka juba kogenud ettevõttejuht arvestada võiks,“ rääkis TÜ turunduse dotsent Andres Kuusik, kes on ka üks videoloenguid pidanud õppejõududest. Videoloenguid annavad veel TÜ ettevõtluse professor Tõnis Mets, ideelabori juht Kalev Kaarna, ettevõtluse lektorid Mervi Raudsaar ja Triin Kask ning turunduse assistent Tanel Mehine.

Andres Kuusik lisas, et videoloengutest leiab kuulamist-vaatamist nii see, kes soovib enam infot ettevõtluse olemuse kohta kui ka inimene, kes vajab abi organisatsiooni tugevuste, nõrkuste, võimaluste ja ohtude kirjapanekul SWOT-analüüsi näol. Videoloengud räägivad veel näiteks finantseerimisallikatest, erinevatest turundusmeetmetest, ettevõtte positsioneerimisest ning äriidee ja kontseptsiooni loomisest.

TÜ videoloengud on valminud Primuse programmi ettevõtlusõppe edendamise projekti raames. Projekti eesmärk on suurendada tudengite ettevõtlikku hoiakut ning tõsta kõrgkoolilõpetajate konkurentsivõimet ning selles osalevad lisaks Tartu ülikoolile ka Tallinna ülikool, Tallinna tehnikaülikool ning Eesti ettevõtluskõrgkool Mainor. Ettevõtlusõppe videoloenguid planeerivad hakata kasutama ka teised ülikoolid, kõige esimesena on oma videoloengute kursuse valmis saanud Tartu ülikool.

Tartu ülikooli ettevõtlusloenguid saab vaadata UTTV portaalist.


Tartu Ülikool. Foto: Flickr, kasutaja madu-ussike.

Allikas: Koolielu.ee uudised, avaldaja Merje Pors

Seotud uudised

Tere tulemast, Tartu Ärinõuandla SA!

7. mai 2012

Tartu Ärinõuandla SA tahab panustada noorema põlvkonna ettevõtlikkuse suurendamisse ja ettevõtlusõppe arendamisse. Et oma eesmärke täita algatavad ja viivad ellu erinevaid noorte ettevõtlikkusprojekte, pakuvad noortele nõustamist (nt õpilasfirmad),…