KAE Kool loob uuenduslikke videosarju

KAE Kool loob uuenduslikke videosarju, mis käivad käsikäes veebipõhiste töölehtedega, millel õppija saab kohe õpitut järgi proovida. Näiteks nii saab õppida programmeerimise aluseid või avastada üllatuslikke seoseid geomeetriast."

Tänaseks leidub internetis palju eestikeelseid õppematerjale tasuta kasutamiseks, kuid nad on igaüks eri lehel, eri kvaliteediga ja eri kasutusloogikaga. Enamasti nende olemasolust teab ainult nende autor ja tema õpilased. KAE Kool on esimene katse koondada erinevate ainete kaasaegseid ja vabavaralisi õppematerjale ühte kohta selliselt, et õppijal oleks neid mugav otse brauseris kasutada.

KAE Kool on eestikeelne tasuta e-õppe keskkond aadressil kae.edu.ee, kus on hetkel 132 õppevideot ja 100 interaktiivset harjutust põhikooli matemaatika teemadel, mis annavad nende lahendajale tagasisidet, mõõdavad tema oskust, pakuvad vihjeid ning soovitavad lahendamiseks järgmisi harjutusi. Keskkooli tasemele on seal ka programmeerimise algkursus JavaScriptis, geomeetria videosari koos töölehtedega kaasategemiseks ja palju meelelahutuslikke nuputusülesandeid.

Seal on ka õpetaja ja lapsevanema vaade, kus saab jälgida, kuidas lapsel läheb. Lisaks põhikooli matemaatikale leiab sealt viiteid üle 640 Khan Academy õppevideole keemia, füüsika, matemaatika ja bioloogia teemadel, mida saab vaadata eestikeelsete subtiitritega. KAE Kool ei ole mõeldud ainult matemaatika ja programmeerimise jaoks. See on potentsiaalne kodu kõigi kooliainete kaasaegsetele e-õppe materjalidele, ning miks mitte ka kõrg- ja kutsehariduse ainetele ning erinevatele koolitusteemadele.

KAE Kool leiab kasutust ühelt poolt iseõppijate seas, teisalt aga saavad seda kasutada õpetajad n.ö. tunni ümberpööramiseks. Kui tavaliselt kulub tunni aeg õpetaja kuulamisele, mahakirjutamisele ja vihikus ülesannete lahendamisele, siis KAE Kooliga saab anda need ülesanded kodutööks – Vaadata kodus videosid ja läbida harjutusi. See võimaldab omandada teadmisi ja oskuseid omas tempos ja niikaua, kuni selgeks saab, mitte seni kuni tunni kell heliseb. See võimaldab ka õpetajal pühendada märksa enam väärtuslikku tunni aega personaalsele tegelemisele õpilastega, differentseerivale õpetamisele ja aktiivõppe võtete kasutamisele.

Lisainfo:
Robert Peetsalu
Algataja & MTÜ juhataja
robert.peetsalu@gmail.com

 

Seotud uudised

Uus partner võrgustikus – KAE Kool

12. juuni 2013

Olen Robert Peetsalu, algatasin MTÜ KAE Kooli 2 aastat tagasi. KAE Kool on lühidalt öeldes eestikeelne versioon Khan Academy-st. Täpsemalt on see tasuta e-õppe keskkond aadressil kae.edu.ee, kus…

Tere tulemast, KAE Kool MTÜ!

10. mai 2013

KAE Kool panustab koolitunni elavnemisse, võttes passiivsed õppevormid enda peale – loengu kuulamise asemel saab õpilane vaadata videosid ja ülesandeid ning neid ka lahendada kodus, jättes rohkem aega…