Eesti kõige ettevõtlikuma noore tiitlit jahib 161 noort

Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM poolt tänavu korraldatava ettevõtlikkusideede konkursi „Olen ettevõtlik!“ finaali pääses kokku 161 Hiiumaa, Saaremaa, Viljandimaa ja Pärnumaa noort 46 tiimist. 21. märtsil esitlevad finaali pääsenud tiimid Pärnus oma idee käivitamise tulemusi, misjärel selgitatakse välja, kes on tänavu piirkonna kõige ettevõtlikumad noored.

Sel õppeaastal pääses finaali 13 ettevõtlikkusideed rohkem, kui möödunud hooajal, kui ENTRUM tegutses Lõuna-Eestis. SA Entrum tegevjuhi Darja Saare sõnul näitab suurenenud number Lääne-Eesti noorte tegutsemistahet ja valmisolekut panustada oma kodupiirkonna sotsiaalse ja majandusliku heaolu suurendamisesse. „Mul on hea meel näha, et viimase seitsme kuu jooksul on ENTRUM-i inkubatsiooni- ja koolitusprogrammis osalenud noortest saanud inimesed, kes julgevad unistada ning tahavad ja suudavad oma ideid teoks teha. Sellised inimesed saavad hakkama nii enda kui ka kogukonna elu korraldamisega ning oskavad oskuslikumalt märgata ja haarata võimalusest kinni. Just selliste inimeste eestvedamisel luuakse ühiskonnas lisaväärtust nii ärilistes, kui ka sotsiaalsetes ettevõtmistes ning tagatakse ühiskonna areng. Juba järgmisel neljapäeval toimuvas finaalis on ENTRUM-i noortel finalistidel võimalus tõestada, kes vastavad nendele tunnustele enim,” ütles Saar.

Konkursi finaali esitati enim ideid Pärnumaalt – 19 projekti. Viljandimaalt esitati konkursile 13, Saaremaalt 12 ja Hiiumaalt 2 ettevõtlikkusideed. Valdkonniti jagunevad ideed järgmiselt: teenuste- ja ökomajandus (15), loomemajandus: disain (11), sotsiaalne ettevõtlus (9), loomemajandus: muusikatööstus (6), IT ja inseneeria (5). Finaali pääsenud ideedega on võimalik tutvuda siin: www.entrum.ee/edetabel/

21. märtsil Pärnu Kontserdimajas toimuval ENTRUM superfinaalis „Juhin oma elu ise!“ ette kantud ideede hindamisel lähtub žürii idee algatamisel ja elluviimisel saadud õppekogemusest, projektimeeskonna liikmete ettevõtlikkuse kompetentside arengust ning projekti teostamise mõjust piirkonna sotsiaalsele ja majanduslikule keskkonnale. Lääne-Eesti kõige ettevõtlikumad noored kuulutatakse välja ja neid autasustatakse 3. mail 2013 Pärnus.

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkuse arendamise programm. ENTRUM on kolmeaastase rotatsiooni põhimõttel tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlust rohkem kui tuhandes noores. Ida-Virumaa ja Lõuna-Eesti noored on programmi raames ellu toonud 346 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed. Eelnevate hooaegade võitjad, Otepää Gümnaasiumi õpilaste algatatud õpilasvahetusprogramm VeniVidiVici ja piirkondliku tööpuuduse vähendamiseks loodud Kohtla-Järve noorte tööbörs InSpe, tegutsevad tänini.
Tänavu tegutseb programm Lääne-Eestis, kaasates ligi 500 13-19-aastast Hiiumaa, Saaremaa, Viljandimaa ja Pärnumaa noort.

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna 2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse algatuseks ja EMSL 2011. aasta konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks.

Lisainformatsioon:

Grete Roždestvenski
Pressiesindaja
SA Entrum
+372 53461506
grete@entrum.ee

Seotud uudised

161 noort Eesti kõige ettevõtlikuma noore 2013 tiitli jahil

12. aprill 2013

21. märtsil 2013 esitles Pärnu Kontserdimajas oma esimeste ettevõtlike ideede käivitamise tulemusi 161 elluastujat. Kas Eesti ettevõtlikumate noorte 2013 tiitel sõidab Hiiumaale, Saaremaale, Viljandimaale või Pärnumaale selgub juba…

ENTRUMis asub ettevõtlikkust arendama rekordiliselt 600 noort

1. november 2013

29. oktoobril alustas Tallinnas piduliku avasessiooniga neljandat hooaega Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkus-ideede arenguprogramm ja konkurss ENTRUM. Programmis osaleb 600 Põhja-Eesti noort vanuses 13-19-aastat. ENTRUMi tegevjuhi Darja Saare sõnul…

Põhja-Eesti noored algatasid 171 ettevõtlikku ideed

26. november 2013

Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede arenguprogrammi ja konkursiga ENTRUM liitunud Põhja-Eesti noored algatasid tänavu rekordilised 171 ettevõtlikku ideed, mida nad asuvad järgneva viie kuu jooksul inkubatsiooniprogrammis arendama, lootuses võita…