ENTRUM esitles Londonis oma „5 sammu“ metoodikat

25. jaanuaril toimus Londonis rahvusvaheline konverents „Creative Entrepreneurship in Schools: International approaches“, kus Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm ENTRUM esitas esmakordselt rahvusvaheliselt oma “5 sammu” õppemetoodikat.

Konverentsi raames viisid SA Entrum tegevjuht Darja Saar ja programmi päevajuht Harald Lepisk läbi workshop’i pealkirjaga “Avasta oma loominguline kirg!” (Discover your creative passion!), milles osalesid Londoni õpetajad, haridusesse kaasatud ettevõtjad ning rahvusvahelised eksperdid.

ENTRUM metoodika ja formaat leidsid Londonis sooja vastuvõtu. Konverentsi tulemusena saavutati kokkulepe Aalto Ülikooli ettevõtlusõppe professori Outi Hägg’ga ENTRUM metoodika testimiseks ülikooli tudengite ja kooliõpetajate treeningutes. ENTRUM metoodika kasutuselevõtmisest on huvitatud ka Taani, Leedu ja Tšehhi.

„ENTRUM on unikaalne oma sisu ja vormi poolest. See on ainuke programm Eestis, mille ellukutsujateks ja läbiviijateks on ettevõtjad ise. Plussiks on ka see, et majandusalaste teadmiste omandamise aluseks on noores ettevõtliku hoiaku kujundamine, mille esimeseks sammuks on oma sisemise loomingulise kire määratlemine, teiste vajaduste kuulma õppimine ning nende omavahelise kokkuviimise alusel uute toodete ja teenuste loomine“ selgitas Saar ENTRUMi metoodika eripära. Saar on arvamusel, et nüüd on paras aeg viia ENTRUM metoodika laia maailma. „2010. aastal loodud ENTRUM on end Eesti tingimustes tõestanud ning edaspidi on plaan seda ka teistele riikidele pakkuda,“ ütles Saar.

Alates 2012. aastast on ENTRUM osa rahvusvahelisest CENTRES (Creative Entrepreneurship in Schools) projektist, mille eesmärk on välja töötada ettevõtlusõppe metoodikaid, mis arvestaksid loomemajanduse valdkonna vajadusi ning looksid noortes motivatsiooni ettevõtlusega tegelemiseks loomemajanduse valdkonnas. Lisaks seab projekt endale eesmärgiks luua seadusandlikul tasemel tingimused loomemajanduse valdkonna ettevõtjate kaasamiseks ettevõtlusõppesse ja haridussüsteemi tervikuna  eeskujude ja mentoritena. Lisaks Eestile osaleb projektis veel seitse Euroopa riiki:

         – Fonden for Entreprenørskab – Young Enterprise, Taani

         – Entrum Foundation, Eesti

         – Aalto University Small Business Centre, Soome

         – Lietuvos Junior Achievement, Leedu

         – Polskie Stowarzyszenie Kreatywności, Poola

         – Zavod mreža podjetništva, CEED Slovenia, Sloveenia

         – A New Direction, UK

         – Tšehhi

CENTRES projekti finantseeritakse Euroopa Komisjoni, Briti Nõukogu ja eespool loetletud Euroopa riikide institutsioonide vahenditest.

 

ENTRUM

Seotud uudised

Selle hooaja ENTRUM on jõudmas lõpusirgele!

12. märts 2013

Juba 21. märtsil 2013 esitlevad selle hooaja ENTRUM noored koolitus- ja inkubatsiooni programmi osavõtjad Pärnu Kontserdimajas oma äriidee või ühekordse ettevõtliku aktsiooni tulemusi žürii ja avalikkuse ees. Juba…